Ja kaut ko pasākam, tad pa smuko!

- 13.Decembris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Viņus nevar nepamanīt! Jaunība, azartisks apsviedīgums un atraktivitāte – pirmais, kas nāk prātā ieraugot. Tādus abus šoruden satikām Lizdēnos – lauksaimnieku Lauka dienā, kur viņiem bija uzticēts ēdināt semināra apmeklētājus. Zupa bija lieliska! Piparkūkām – no ierastajām atšķirīga garša! Informācijā par Mazsalacas novadā nominētajiem Goda un Gada cilvēkiem, kā arī atzinību saņēmējiem vairākās kategorijās teikts: «Atzinība SIA «Ēdiendaris» – par drosmi pārcelties uz dzīvi Mazsalacas novadā un uzsākt ēdināšanas biznesu.» Piekritīsiet, ka ir pamatots iemesls, lai pieteiktos ciemos pie DANIJAS LINDES un ĒRIKA PUDNIKA Skaņkalnes pagastā.

Tā kā ceļš uz bijušo mežniecības māju – lielu, skaistu mežu vidū – mums ir nezināms, tad to mērojam ar krietnu laika rezervi līdz norunātajam intervijas laikam. Lauku sētas plašajā pagalmā saimnieku gan vēl nav, toties mūs sākotnēji ar ziņkāri, bet pēcāk ar draudzības apliecinājumiem satiek trīs aitas, divi kazlēni un suņu skolā vēl nemācīts kucēns – nākamais māju sargs.

Tikmēr klāt arī šīs sētas jaunie saimnieki, bijušie rīdzinieki Danija un Ēriks. Abi atvainojas par kavēšanos, sakot: «Strādājam algotu darbu kādā pārtikas ražotnē kaimiņu novadā, tur pirms Ziemassvētkiem un gadu mijas darāmā ir ļoti daudz, tādēļ pašiem savā biznesā – mājražošanā – nākas pieķert klāt vēlās vakara un dažkārt arī pat nakts stundas. Ir taču piparkūku laiks! Pasūtījumu netrūkst, tādēļ arī šovakar būs jāpapūlas pie 40 kilogramu mīklas kalna!»

Otrā ziema «Vačos»

Jaunieši viesmīlīgi aicina uz savu pagaidu mājvietu – bijušo kūtiņu, kura pašu rokām pārtapusi par mūsdienīgu dzīvojamo namiņu un kurā vēl tiek apgūts arī otrais stāvs – guļamistabām pašiem un ciemos atbraukušajiem. Saimnieks steidz siltumam iekurt kamīnu, bet saimniece piedāvā kafiju vai pašu audzētu piparmētru tēju. Malka sprakšķ, tēja smaržo, iekārtojamies iepretī kamīnam un mudinām abus izstāstīt savu drosmes stāstu par pārcelšanos no Rīgas uz dzīvi dziļa meža vidū.

Izrādās, ka Ērika dzimtā puse ir Salacgrīva, bet Danija uzaugusi Jaunolainē. Abi ir skoloti pavāri, kas iepazinušies, strādājot vienā uzņēmumā Rīgā. Ēriks, pamatojot izvēli pēc pašiem savas mājas, teica:

«Tā kā pirmos patstāvīgos soļus savā ēdināšanas biznesā kā pašnodarbinātie izmēģinājām Rīgas dzīvoklīša šaurībā, tad ātri vien sapratām, ka ir vajadzīgas tam piemērotākas telpas, vislabāk savā mājā, vislabāk laukos, tuvāk dabai, kur ēdiena pasniegšanai gan piemērotu koka dēlīti vari izgatavot, gan arī citas dabas veltes var izmantot. Tā tapa mūsu drosmīgais lēmums.

DANIJA un ĒRIKS: «Neesam vienīgie šajā mežu masīvā. Vēl tālāk par mums kaimiņos nu dzīvo gados jauns keramiķu pāris. Esam jau sadraudzējušies!» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru