Ir pēdējais laiks pārlūkot putnu būrus

- 3.Februāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Laikā, kad ir daudzi un dažādi aizliegumi kaut kur kopā iet, pulcēties, joprojām daba neko nav aizliegusi. Vēl jo vairāk – tā nav atcēlusi pasākumus un darbiņus, kas, brīvo laiku dabā pavadot, noteikti ir izdarāmi. Viens no tādiem ir putnu būrīšu pārlūkošana un iztīrīšana.

To gan varēja un vajadzēja sākt jau vēlā rudenī pēc gājputnu aizlidošanas, kad vēl pietiekami sausā laikā pēc dažādiem pie būrīša uz zemes izmestiem krikumiem, čaumaliņām un citām pazīmēm diezgan labi varēja noteikt, vai būrītis ir bijis apdzīvots vai ne. Sausā un siltā laikā būrīšus bija arī daudz vieglāk iztīrīt. Bet nu, kaut ziemā sasalušu būrīšu tīrīšanai līdzi jāpaņem jau lielāks tutenītis vai metāliska lāpstiņa, neko gan vairs nedrīkst atlikt. Putnu būriem no veco ligzdu uzkrājumiem ir jābūt brīviem pats vēlākais līdz marta sākumam, jo ir bijuši gadi ar siltākām ziemām, kad pirmie gājputni pie mums atgriežas jau februāra otrajā pusē. (Kā viņi tālumā uzzina, ka pie mums jau ir tik pavasarīgi silts, tas joprojām ir cilvēkiem putnu tā arī neizpaustais lielais noslēpums!) Jāatgādina, ka gandrīz vai vienīgie putni, kuri būrīšus no iepriekšējo gadu ligzdu paliekām iztukšo paši, ir strazdi. 

NO OTRAS PUSES SKATOTIES. Šāds ar vecām ligzdām pildīts būris tīrītāju gaidījis vismaz jau pāris gadus. Foto no Dabasdati.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru