«Gan jau tāpat strādās...»

- 5.Decembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu Kultūras nama jauktais koris «Imera» pavisam nesen atgriezies no Portugāles, kur piedalījās Starptautiskajā koru konkursā «Lisbon sings!». Par to, kā mūsējiem tur gājis, ko dzirdējuši un redzējuši, arī par atgriešanos ikdienā «Liesma» sarunājās ar kordiriģentu IMANTU TOČU.

Kā kļuvāt par konkursa dalībniekiem?

Ideja piedalīties šajā konkursā radās pirms gada, kad līdzīgā konkursā bijām Klaipēdā. Toreiz gan tur biju ar Strenču kultūras nama kori «Rītu puse» un «Imeras» meiteņu ansambli. Līdzi bija aizbraukuši arī daži koristi no «Imeras». Lietuvā bija ļoti auksti, un nospriedām, ka nākamreiz jābrauc uz kādām siltākām zemēm. Starpā vēl Dziesmu svētki, bet bija jāpiesakās jau martā, pie tam bija jānosūta skaņu ieraksts un kora apraksts. Aprunājos ar koristiem, jautāju, vai brauksim, jo uz lielu atbalstu cerēt nevarējām – novads jau bija iztērējies saistībā ar Dziesmu svētkiem. Tomēr nolēmām, ka brauksim. Lai tiktu uz konkursu, bija jānosūta ieraksts un tā apraksts. Jau pavasarī zinājām, ka uz Portugāli būs jābrauc.

Kā atrisinājāt finansiālo pusi?

Valmieras novada pašvaldībai gan arī iesniedzām lūgumu mūs atbalstīt, un paldies, ka, lai arī piešķirtā summa bija tīri simboliska, tomēr bija patīkami, ka paš­darbnieki tiek atbalstīti. Bet pamatā visu maksājām paši.

PĒC KONKURSA UNIVERSITĀTES ZĀLĒ. Foto no kora arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru