Gaida somu zvejniekus

- 27.Septembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieks jau ir stāstījis, ka novada vīri pabijuši Somijā raudzīt, kā somi risina savu ezeru problēmas. Toreiz tika minēts, ka somu zvejnieki, kuri darbojas Puhajerves ezerā, gatavi ierasties un ar saviem zvejas rīkiem parādīt balto zivju ķeršanu arī Burtniekā.

Nupat atkal kārtējās aktivitātes šajā sakarā, par tām Burtniekam viņceturtdien pastāstīja Burtnieku novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks JĀNIS ĶIBERMANIS, tieši viņš ir galvenā persona komunikācijā ar somu pusi.

Kā virzās uz priekšu šis pilotprojekts, kādi ir svaigākie jaunumi?

Šis patiešām ir pilotprojekts, jo arī patlaban mums vēl daudz neatbildētu jautājumu. Tikai darot, turpinot šo procesu, daudzas lietas taps skaidras. No 3. līdz 6. oktobrim Tartu universitātē, kas arī darbojas šajā projektā, piedalīšos lielā starptautiskā sanāksmē par projektu, kurā startējam kopā ar jau pieminētajiem somiem no Puhajerves institūta un vēl astoņiem ārzemju partneriem no Somijas, Zviedrijas, Igaunijas un Dānijas. Ja dabūsim Eiropas finansējumu tieši mūs interesējošai melioratīvajai zvejai, par to varēs sapirkt visus zvejas rīkus un laivas, kas nepieciešami šim darbam. Somi vēl nav atsūtījuši precīzu datumu, kad viņi ieradīsies pie mums, taču lietas uz priekšu virzās. Toreiz, kad viesojāmies Somijā, mums piedāvāja iesaistīties šajā iespaidīgajā, teju 5 miljonus eiro vērtajā projektā, mēs, protams, piekritām. Pašlaik esam tikuši jau otrajā projekta kārtā. Latviju šajā starptautiskajā projektā pārstāv Burtnieku novada pašvaldība un Vides risinājumu institūts.

LĪDZ FIŠBURGERAM VĒL TĀLU. Šiem Burtnieka plicēniem, līdz tie pārtaps par garda fišburgera sastāvdaļu, vēl jāpagaida.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru