Dzimtas mājas pārtop par kosmētikas ražotni

- 4.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trikātas ezera krastā skaistumkopšanas un SPA salons «Līga» ir izveidojis savu dabīgās kosmētikas ražotni, ko nākotnē plānots attīstīt arī kā tūrisma objektu, piedāvājot dažādas meistarklases viesiem.

Dabīgās kosmētikas ražošana

Kosmētikas ražošana uzsākta 2010. gadā, kad uzņēmuma īpašniece Līga Aizsila devās mācīties skaņu terapiju Amerikā un izmēģināja pasniedzējas pašgatavoto krēmu ādai, kam bija neticami laba kvalitāte un iedarbība. Tas iedvesmoja izmantot Latvijas dabā esošos augus – kumelītes, pelašķi, citus ziedus un augus – un ražot dabīgu kosmētiku, izmantojot ilggadējo pieredzi kosmetoloģes darbā. Pašlaik visās salonā piedāvātajās procedūrās tiek izmantots tikai pašu saražotais, tomēr tas bijis garš un sarežģīts process, kas prasījis aptuveni sešus gadus.

Atvērtā ražotne Trikātā izveidota Līgas Aizsilas dzimtas īpašumā. «Mēs jau no 2010. gada strādājam kosmētikas ražošanas jomā. Apmeklējam izstādes Itālijā, Spānijā, Vācijā, arī ASV, kur tiekas kosmētikas izejvielu un iepakojuma ražotāji no visas pasaules. Tur gūstam idejas receptēm, kontaktus, kur iegādāties izejvielas. Līdz šim gan pats ražošanas process noritēja speciāli ražošanai ierīkotās telpās, kas atradās dzīvojamā mājā, taču jau gadiem bija sapnis par pašiem savu, profesionālu ražotni un laboratoriju, kur izstrādāt jaunus produktus un ražot jau esošos,» skaidro SPA salona «Līga» vadītāja MAIRA ĀBOLTIŅA. Pēdējos gados ideja par plašākām telpām kļuva aizvien aktuālāka.

Ražotnes telpas tapušas vietā, kur kādreiz bijušas tikai drupas, kas laika gaitā tikušas izdaiļotas ar grafiti. Tagad tur redzama skaista un gaiša ēka, kur varēs arī braukt viesi, lai redzētu, kā notiek kosmētikas ražošana un krēmu vārīšana, visas tās fāzes, kas jāveic, lai rastos krēms vai jebkurš cits kosmētikas līdzeklis, kas ir roku darbs. «Mēs visu darām no nulles. Tur ir tā māksla, kā to visu dabūt kopā un kā no ūdens, eļļas, emulgatoriem, aktīvajām vielām un struktūru veidojošajām vielām rodas produkts,» uzsver Maira Āboltiņa.

JAUNAJĀ RAŽOTNES ēkā darbs tika uzsākts neilgi pēc valsts svētkiem, ar laiku plānots uzņemt arī viesus, lai tiem varētu parādīt kosmētikas tapšanas procesu. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru