Džimba domā par drošu bērnību

- 21.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Džimbas drošības soļu programmai ir jābūt ikvienā izglītības iestādē, – saka ne tikai tie, kas skoliņas iespējas reklamē, bet arī mācību iestādes, kas tajā regulāri piedalās.

Valmieras novada pirmsskolas izglītības iestādē «Pasaciņa» jau vairāk nekā desmit gadus ir pašiem sava Džimbas aģente. Skolotāja Ērika Fūrmane uzskata, ka bērni, kas mācās sagatavošanas grupiņā, lai rudenī dotos skolas gaitās, ir ieguvēji dubultā, jo viņi jūtas drošāk. Ne tikai tamdēļ, ka zina, kā veidot drošas attiecības un kā runāt par mulsinošām, bet viņi māk pateikt nē, viņi zina un izprot, kāpēc ir svarīgi runāt par to, kas satrauc, stāstīt pieaugušajam par to, ko neizprot, un, ka ja ir bailes, tad jāsauc palīgā, un jāsauc skaļi, nav jākaunas kliegt.

ZINĀT, kā sevi aizstāvēt, kā runāt par savām bailēm, bērniem māca Džimba. Tēls, kas Džimbas skoliņas apmeklētājiem jau asociējas ar zināšanām par to, kā sliktajam pateikt nē. Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa» audzēkņi ieklausās Džimbas padomos Rīgā, piedaloties klātienes nodarbībā. Foto no bērnudārza arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru