Durvis vērs «Čaklās bites bode»

- 7.Septembris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Daudzbērnu mammas, bez darba palikušie, cilvēki ar īpašām vajadzībām, seniori pirmspensijas un pensijas vecumā, kuri prot un vēlas radoši izpausties, varēs sadarboties ar sociālo uzņēmumu.

Eiropas Sociālā fonda projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» ietvaros Attīstības finanšu institūcija ALTUM piešķīrusi grantu 20 000 eiro apmērā fondam «Iespēju tilts», lai tas organizē un attīsta vietu, kur iedzīvotāji no dažādām sociālā riska grupām var savu dzīvi darīt sociāli un ekonomiski vieglāku.

Valmierā 15. septembrī durvis vērs jauns veikaliņš, kuram blakus darbosies arī radošā darbnīca. Garā ielā 10 iekārtotajai vietai dots zīmīgs nosaukums «Čaklās bites bode» un šis ir pirmais sociālās uzņēmējdarbības uzņēmums Valmierā.

«Mērķgrupām šis ir reāls atbalsts, jo var pie mums mēģināt notirgot saražoto. Jau sadarbojamies ar vairākiem amatniekiem, kas uz bodi jau atveduši savu preci: dažādus izstrādājumus no koka, adījumus, izgatavotas rotaslietas. Droši mūs var uzmeklēt ne tikai valmierieši, bet arī cilvēki no novadiem un attālākām vietām. Kāda amatniece, kura būtībā pārzina, ko spēj paveikt un veidot citi amatnieki, jau sazinājusies ar vairākiem sociālajiem dienestiem, lai informē šos cilvēkus  un viņi izmanto iespēju. Būtiskākais, ko, organizējot sociālo uzņēmumu, mēs varam paust: mēs dodam iespēju cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem, kuri ilgstoši bijuši bez darba, iespēju būt sabiedrībā, radoši darboties, justies kā pratējam, būt līdzcilvēkiem vajadzīgam un arī nopelnīt,» sacīja fonda «Iespēju tilts» pārstāve, kura koordinē projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» norisi, Sanda Kalniņa.

SOCIĀLĀ UZŅĒMUMA durvis rotā Jolantas Mezītes veidotais «Čaklās bites bodes» noformējums. Tas pastarpināti pastāsta, cik košs un dažāds būs sociālā uzņēmuma piedāvājums. Jolantas Mezītes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru