Darīt to, kas pašai patīk

- 30.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

JUSTĪNE VALDMANE kopš 2019. gada janvāra vidus ir pašnodarbinātā persona. Savās mājās Dikļu pusē ir izveidojusi pašas apģērbu zīmolu "Justīnes Studija".

Justīne 2017. gadā absolvējusi Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un ieguvusi profesionālo bakalaura grādu apģērba dizainā. Pēc RTU absolvēšanas Justīne kādu laiciņu pastrādājusi Rīgā kādā modes uzņēmumā, līdz šis uzņēmums beidza pastāvēt, un tajā brīdī viņa sajuta, ka jādodas atpakaļ uz Dikļu pusi un jāmēģina šūt pašai. 

Justīne stāsta, kā sākusi šūt halātus: «Laikam tāpēc, ka man mājās ir savs īpašais halāts un katru reizi, kad to pēc dušas uzvilku, tad domāju, ka es gribētu arī tādus šūt un piedāvāt. Tad kaut kā palēnām skatījos audumu piedāvājumu veikalos un tā nonācu līdz tam, ka ir jāpamēģina šūt un jāskatās, kas notiks. Pagājušajā vasarā pabraukāju pa tirdziņiem, lai apskatītos, kā tur vispār iet un vai ir interese. Un interese no klientiem bija un joprojām ir.»

Runājot par šūšanas procesu, Justīne turpina stāstīt: «Izmantoju tikai Indijas kokvilnas audumus, kas tieši drukāti Indijā, jo viņi tos drukā ar roku, sūtu no konkrēta interneta veikala. Latvijas veikalos tādus neatrast. Šuju ar šujmašīnu, principā viena pati, bet ik pa laikam piesaistu kādu no saviem ģimenes locekļiem, kaut vai lai salīmē uz paciņām klientu adreses, kuras ir izdrukātas uz lapiņām.  Šuju halātus ar jostiņu, kurus var vilkt mājās. Šogad šuju arī halātus bez jostiņām, kurus saucu par Kimono Jacket, – pārtulkojot šo anglisko nosaukumu, tas latviski neskan tik labi. Šos halātus var vilkt virs krekla un džinsiem un doties ārpus mājām. 

Šuju arī privātus pasūtījumus, kā, piemēram, uzšuvu kleitas Dikļu kultūras centra sieviešu korim Lira. Nesen pabeidzu šūt 60 kleitas Valmieras sākumskolas meiteņu korim.» Izdzirdot skaitli 60,  vaicāju Justīnei, cik ilgā laikā tās uzšuvusi, uz ko viņa atbildēja: «Vispār tas bija diezgan ātri, jo nešuju jau katrai uz auguma. Bija četri lielumi, jo, ja ir konkrēti izmēri, tad tas iet ātrāk. Visas kleitas uzšuvu ar šujmašīnu pati, palīgus tam nemeklēju.»

Ieplānotie tirdziņi šobrīd ir atcelti, bet Justīne turpina tāpat strādāt: «Esmu sākusi šūt sejas maskas, kuras sūtu uz ārzemēm – ASV, Franciju, Itāliju u.c. valstīm. Pirms to sāku, kādu brīdi domāju, kā tad es tagad tā šūšu, tas taču nav medicīniski, tās nevar notestēt. Tad man draudzene teica: «Justīn, pamēģini!» Labi, ka pamēģināju. Šobrīd pēc tām vislielākais pieprasījums ir Amerikā. Viendien saņēmu maskas pasūtījumu ar lūgumu pievienot klāt kartīti Stay safe Mom, love you! (sargi sevi, mammu, mīlu tevi!). Grūti pateikt, cik ilgi būs pieprasījums pēc sejas maskām, bet šobrīd tās ir ejošas, tāpēc strādāju ar to, ko pieprasa.»

Justīne paturpina: «Manus radītos halātus un sejas maskas var apskatīties un iegādāties Facebook lietotnes lapā Justīnes Studija, Instagram lietotnē justine_valdmane. Tos arī tirgoju pasaules interneta veikalā Etsy.com, tur manas lietas var atrast, rakstot meklētājā LovelyRobe (tas ir mans izveidots veikals šajā Etsy interneta veikalā).»

JUSTĪNE VALDMANE. Mugurā pašas šūtais halāts. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru