«Piena loģistika» – pārmaiņas un sadarbības plāni

- 8.Augusts, 2023
Laikrakstā

Latvijā viens no lielākajiem piensaimnieku kooperatīviem «Piena loģistika» piedzīvojis pārmaiņas – maija beigās kopsapulcē izveidota padome un jūnijā valde. Par pārmaiņām kooperatīvā un tā darbības plāniem saruna ar «Piena loģistika» padomes priekšsēdētāju, saimniecības «Vecsiljāņi» un zīmola «Ievas siers» īpašnieku JURI SPRUKULI.

Kādēļ «Piena loģistika» izlēma mainīt pārvaldības struktūru, izveidojot padomi un pārvēlot valdi? 

Pārmaiņas bija paredzētas, sākoties kovidam, un to atbalstīja iepriekšējais valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons. Mēs visi esam piedzīvojuši «Trikāta KS» laikus, un visi bijušie šī kooperatīva valdes locekļi, tostarp arī es, esam maksājuši galvojumu par kredītlīniju «Latvijas pienam», ko kooperatīvs aizņēmās finanšu institūcijā «Altum», bet, kā zināms, projekts mums līdz galam neizdevās. Mums ir liela pieredze ar kooperatīva struktūru, valdes atbildība ir viena lieta, padomes – cita. Padomi neizveidojām, lai izvairītos no atbildības, bet pamatā ir apsvērums, ka valdē darbojas profesionāļi, viņi nav zemnieki. Padomes uzdevums ir dot padomus izpildvarai – valdei, un tās sastāvā ir zemnieki – īpašnieki.

Visās krīzēs notiek kādas pārmaiņas, arī šajā mēs, visi kooperatīva biedri, sapratām, ka ir pienācis īstais laiks mainīt statūtus un vadības struktūru. Ievēlēta padome un tālāk izvēlēta valde. Tajā darbojas tie paši cilvēki, kas kooperatīva administrācijā, viņi ir sevi pierādījuši, ar labu pieredzi. 

SAIMNIECĪBA. Jura Sprukuļa vadītā z/s «Vecsiljāņi» bieži uzņem nozares speciālistus no Latvijas un pasaules. Šovasar viesojās Starptautiskā piena pētniecības tīkla IFCN konferences dalībnieki no 30 valstīm. Saimniecību izrādīja Jura dēls Reinholds Sprukulis.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Rūvenietis - 8.Augusts, 2023 - 16:34

Kāpēc gan maksāt, lai pilno versiju lasītu adresē www.news.lv, ja to par brīvu var izlasīt "Piena Ziņās"? Vai nav neērti pat par pilnībā pārpublicēta raksta lasīšanu vēl naudu prasīt? Kad atsāksiet paši kaut ko vairāk par mūspuses saimniekotājiem, kas arī cīnās, rakstīt? Šī nu iz bezkaunīga naudas pieprasīšana no lasītājiem par gluži cita izdevuma žurnālistes padarīto darbu.

arī valmierietis - 8.Augusts, 2023 - 17:55

Rūveniet, tev gan labi! Arī visu pārējo "Liesmā" rakstīto tu taču par baltu velti savās tik mīļajās "Piena Ziņās" daon izlasīt. Nu, pilnīgs piens tev apkārt un vēl šokolāde - protams, atkal par velti - klāt!

Rūvenietis - 8.Augusts, 2023 - 20:12

In reply to by arī valmierietis

Es neko par baltu velti neprasu un nedabūju, jo "Liesmu" abonēju. Tieši tādēļ uzskatu, ka "Liesmai" prasīt naudu, lai kāds varētu izlasīt jau citur publicēto, ir vairāk nekā bezkaunība. Turklāt es arī "Piena Ziņas" lasu un nu man viena "Liesmas" lapa šodien ir tukša. Ja tā turpināsiet, uzskatu, ka arī man un citiem būs tiesības par šiem "tukšumiem" no redakcijas daļu no abonēšanas maksas atpakaļ pieprasīt. Kaut vai parauga pēc iesūdzot tiesā. Pagaidām gan vēl atturēšos, jo ir jau "Liesmā" vēl reizēm arī kaut kas interesants lasāms un jauns uzzināms. Bet cieniet taču paši sevi un ar arvien vairāk pārpublicētiem rakstiem pārstājiet graut savu līdzšinējo labo slavu! Tas attiecas arī uz "Liesmu" tik sparīgi aizstāvošo "arī valmierietis"..

Pievienot komentāru