Cilvēku drošības ilūzija

- 22.Marts, 2024
Mūsu drošībai
Laikrakstā

«Neviens taču nevarēja iedomāties, ka būs reāls karš,» saku Latvijas Aizsardzības akadēmijas Nacionālo Bruņoto spēku vēstures vadošajam pētniekam, arī Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniekam, ekspozīcijas kuratoram, tās daļas autoram KĀRLIM DAMBĪTIM, bet viņš pārjautā: vai Otrā pasaules kara laikā kāds varēja iedomāties, ka nodedzinās visu Valmieras centru?»

Vēsturnieku un pētnieku Valmierā aizvadītajā nedēļā bija iespēja uzklausīt, jo Kārlis Dambītis piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja rīkotajā izglītības programmā novada vēstures skolotājiem. Kārlis runāja par paša izzinātu un interesantu tēmu «Pretošanās: kāpēc Latvija 1939./40. gadā nepretojās, un ko mēs no tā esam mācījušies?». Lektors prasmīgi tēmas svarīgumu iezīmēja arī šodienas politisko un militāro norišu kontekstā, sakot, ka vēsture ne vienmēr ir notikums, kas reiz bijis un tiek aprakstīts vien grāmatā. «Tēma aktuāla, jo apdraudējums arī mūsu valsts pastāvēšanai nav radies no jauna. Tas vienmēr ir bijis, jo ik pa laikam kāds ir iekārojis Baltijas valstis. Mēs tikai centāmies sevi pieradināt pie miera, bet tāda konstanta miera nemaz nav. Arī notikumi kas mums saistās ar 1939., 40. gadu, tagad, vien nedaudz atšķirīgi, turpinās Ukrainā,» tā sarunā ar «Liesmu» Kārlis Dambītis.

PAR SVARĪGO Latvijas vēsturē un šodien ar auditoriju Valmieras Valsts ģimnāzijas zālē sarunājās vēsturnieks un pētnieks Kārlis Dambītis. Ilzes Vaivodes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru