Cēluši savu laimīgo zemi

- 20.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lauku māja «Kalbakas» ir mierīga un mājīga vieta Smiltenes pievārtē, kur pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni un draugiem, atpūsties pēc saspringtas darba nedēļas vai vienkārši pārnakšņot.

Iepriekšminētā informācija ir tas teikums, ar kādu sevi uzņēmējdarbības apritē pieteikuši LĪGA un INTS AUGAS. 20 gados viņi izlolojuši «Kalbakas» tādas, kādas tīk pašiem un ciemiņiem. Ģimene darbojas tūrisma, viesmīlības jomā un dara to spēcīgi, daudzpusīgi. Visai vienkāršā, bet ļoti mājīgā, ērtā lauku vidē kāzas labprāt svin rīdzinieki, pilsētnieki tiekas korporatīvajās ballītēs, te dzimšanas dienas ļauts svinēt ne vien senioriem, bet arī pusaudžiem un jauniešiem, kas mēdz būt trokšņaini, bet tomēr draudzīgi klienti. «Kalbakās» notiek vasaras nometnes un cauru gadu darbojas «Piena skola». Līga un Ints kopā ar pašu pieaugušajiem bērniem realizē sirsnīgas ieceres. 

Var un vajag dzīvot Tā ģimene saka par savu dzīvi un darbu Smiltenes novadā un Latvijā.  «Ko dod čīkstēšana? Lai nu kur, bet pie mums var uzmeklēt iespējas, ko darīt,» sacīja Ints Auga, un Līga atcerējās, kā paši sākuši: pārlapojuši žurnālus, meklējot informāciju, ko laukos var radoši darīt, nopelnīt papildus algotajam valsts darbam. Tāds bijis gan Intam, gan Līgai, kura darbu Smiltenes novada bāriņtiesā atstājusi vien pērnajā pavasarī. «Mēs soli pa solītim te visu veidojām. Sākumā taču dzīvojamā mājā bija tikai viena viesu istabiņa, bet tagad darba ir tik daudz, ka nav pat rudens un ziemas pau­zes,» savu izvēli par labu darboties tikai viesmīlībā jeb, kā paši joko, cilvēkkopībā pamatoja Līga.  Kad Augas iegādājušies «Kalbakas», tajā bijuši septiņi īres dzīvokļi. Visi remontdarbi, arī iekštelpu sakārtošana, visas kāpnes, mēbeles un gultas Ints gatavojis savām rokām, tāpēc krīzes gados nav bijusi smaga kredītu nasta, bet tieši pēdējā desmitgadē ceļš gājis augšup. 

«KALBAKAS» ir viesu māja, kurā vienlaikus var atpūsties un svētkus svinēt gandrīz 100 ciemiņi, un lielāko daļu izdosies arī izmitināt. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru