Ceļojošās picas busiņš

- 14.Februāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

ARTIS ŽENTIŅŠ, raksturojot ģimenes uzņēmējdarbību, min, ka tas ir kopdarbs: «Mani vecāki un mēs esam nedalāmi. Mēs viens otru papildinām. Ja mani vecāki necep picas, tad mēs viņus aizvietojam lauku mājās Vīnkalnos. Tā tas ir bijis no laika gala. Mēs cepam picas kopš 2009. gada un beidzot izveidojām izbraukumu picēriju uz speciāli pielāgotas automašīnas, ar kuru jau pirmajā cepšanas sezonā iekarojām Rīgas apmeklētākos brīvdabas pasākumus.» Ģimenes kopdarba rezultātā ir nopelnīta ekosertifikācija jeb vides kvalitātes zīme «Zaļais sertifikāts» brīvdabas picērijai Vīnkalnos, kā arī LIAA Valmieras biznesa inkubatorā esošais uzņēmums SIA «FRENX», kas busiņā cep itāļu picas dažādos pasākumos, saņēma vienu no desmit nominācijām – «Gada magnēts». Uzņēmējdarbībā liels atbalsts vienmēr bijuši Arta vecāki Zanda un Uldi Žentiņi, kas iemācījuši picas cepšanas arodu un atbalstījuši uzņēmējdarbības uzsākšanā.

Ar domām vasarā

Vīnkalnu Ceļojošā Picērija pasākumus bagātina jau divas vasaras. Iegūta nozīmīga pieredze, un komanda ar līdzīgi domājošiem entuziastiem ir izaugusi tik liela, ka Artis un viņa sieva Evija Žentiņa kaļ plānus par otra busiņa iegādi. Šobrīd aktīvi tiek plānota jaunā sezona. «Daži no komandas burtiski gaida, kad mēs sāksim cept, visticamāk, tas būs aprīlī,» tā Artis par aktuālajiem darbiem, un papildinot viņš min: «Mēs ļoti ceram, ka mums nebūs daudzas ziemas kā šī, kad mums nav jācep picas, bet mēs to gribētu darīt.» Tāpēc tiek meklēta vieta, kur īstenot abu ieceres,  dažas jau ir padomā Rīgas tuvumā.

Pārziemošana

Artis un Evija Žentiņi aukstajā laikā lielākoties uzturas Rīgā, kad izbauda pilsētas priekšrocības kopā ar bērniem, lai vasarā uzņemtu straujākus apgriezienus. Tāpat arī pārējā komanda. «Jānis pats par sevi ir talismans,» min Artis, to domājot gan pārnestā, gan tiešā nozīmē. Jānis Gaveika ir pozitīvās enerģijas lādiņš komandā un ziemu aizvada kā sporta spēļu un komandu talismans. Rihards Šmits ar ģimeni iepazinies un komandai pievienojies pēc dalības nometnē «Vīnkalnu Piedzīvojums».

PREZIDENTA PILĪ pēc «Zaļā sertifikāta» iegūšanas Artis Žentiņš (no kreisās) kopā ar Mūrmuižas bibliotēkas vadītāju Gundegu Lapiņu, mammu Zandu un vecāko meitu Sofiju, Beverīnas novada Kultūras centra vadītāju Ievu Putniņu un tēvu Uldi Žentiņu. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru