Burtnieks gaida vasaru

- 30.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tieši pirms vasaras copes sezonas sākuma īstais laiks parunāt ar vīru, kurš savā ziņā tur roku uz Burtnieka pulsa jau ne pirmo gadu, kopjot gan copes, gan arī izklaides tūrisma lauciņu, īpaši jau kopš pērnā gada. Intervijā ar Burtnieku OJĀRS BEĶERIS, Burtnieku Makšķerēšanas un tūrisma skolas valdes loceklis.

Vispirms par galvenajām aktualitātēm.

Šogad mazliet mainām filosofiju jauniešu copes aktivitātēm, uzsvaru liekot uz balto zivju makšķerēšanu. Līdz ar to paliek tikai vienas spiningošanas sacensības saistībā ar līdakām – sestdien, 1. maijā, Latvijas čempionāta pirmais posms Burtniekā. Viss! 22. maijā sacensības asaru ķeršanā no laivas Burtniekā – Līgo zelta asaris! Novada pašvaldība solījusi atbalstu arī figūriņas – maza zelta asarīša izgatavošanai. Nākamās makšķerēšanas sacensības Burtniekā būs tikai ezera svētkos 6. jūlijā, kur vērtēts tiks tikai balto zivju loms. No Burtnieku pludmales redzamā sektorā, kas būs iezīmēts ar bojām, sabrauks makšķernieki ar laivām un makšķerēs! Lomu pēc tam paredzēts izvārīt zivju zupā. Jau rudens pusē, oktobrī, notiks Burtnieku ezera čempionāts, kurā atkal tiks vērtēts balto zivju loms. Vēl šogad jaunums – Burtnieku Makšķerēšanas un tūrisma skola rīkos no 16. līdz 18. jūlijam Valmieras bērnu nometni un makšķerēšanas sacensības Gaujā pie panorāmas terases, Burtnieku novada bērniem augustā Sedas laivu bāzē būs dabas bioloģiskās daudzveidības pasākums. Kā var apjaust pēc šīm aktivitātēm, plēsīgās zivis šosezon tiks atstātas ezerā, savā ziņā pie tā paša var klāt likt akciju Atlaid mammu, kas jau otro gadu turpināsies Burtniekā.

IEBRAUKŠANA AR PIEBILDI. Tik mierīgi bija 25. aprīlī Burtnieku centra kanālā, kur daža apgāzta laiva vēl ziemas guļā snauda, bet citā līdz pusei skalojās ūdens. Šī ir viena no divām betona pamatnes laivu iebrauktuvēm Burtniekā, savulaik uzbūvēta bez pamatīgākiem aprēķiniem – nedaudz par stāvu, tāpēc te droši iebraukt un izbraukt ar nopietnāku motorlaivu var tikai tie, kuriem treilerim priekšā piejūgts pilnpiedziņas auto. Ja gribēsi ar parastu spēkratu to paveikt, tad var sanākt visādi...

Komentāri
Pievienot komentāru