Bebru rūpes un nedarbi

- 3.Aprīlis, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Palu uzplūdumā gadās redzēt apmulsušus un diezgan nevarīgus bebrus. Tādi ir no iepriekšējā pavasarī pasaulē nākušo paaudzes. Vecie bebri pēc kopā ar jaunajiem pavadītas ziemas nu viņus izraida no mītnes, jo kuru katru dienu pasaulē jānāk jau nākamajiem bebrēniem. Ar šādām rūpēm aizņemti vecie bebri šobrīd ne pārāk cītīgi turpina dižu koku nograušanu upmalās. Tādēļ, kamēr arī koki vēl nav salapojuši, šis ir labākais laiks, lai izvērtētu, kurš no grauzt aizsāktajiem kokiem vēl būtu atstājams bebriem zobu asināšanai un kurš noteikti nozāģējams.

Jāatceras, ka bebra četri priekšzobi ir visu mūžu augoši un tāpēc arī deldējami. Bebri pat nedrīkst negrauzt: nenodeldētie zobi tiem neļaus nedz atvērt, nedz aizvērt muti! Jāatceras arī, ka bebri dzīvo mājoklī, kur iekšpusē ir sausa telpa, bet ieeja, lai tajā neiekļūtu plēsoņas, tiek turēta zem ūdens. Tādēļ pērn, kad Gaujā ūdens līmenis kļuva tik zems, ka atsedza pat ieejas bebru mītnēs, šie dzīvnieki grauza, ko vien paguva nograuzt un nogāzt, cerot upi aizdambēt.

BEBRU NEPADARĪTAIS. Šie vītoli pie Stāvo krastu krācēm jebkurā brīdī var uzgāzties gājējiem vai laivotājiem, tādēļ nekavējoties būtu jānozāģē. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru