Uldis Ābeltiņš

Pirmklasnieki Latvijas čempionātā dambretē

30.Maijs, 2023
Sports
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolā un Valmieras Pārgaujas sākumskolā interešu izglītības programmā «Prāta spēles» bērni attīsta domāšanu, izmantojot spēles metodiku. Sarežģītākā no izmantotajām spēlēm ir 100 lauciņu dambrete. 

Latvijas Skolēnu sporta spēlēs dambretē

17.Janvāris, 2023
Sports
Laikrakstā

Latvijas Skolēnu sporta spēlēs 100 lauciņu dambretē katrā vecuma grupā tika izspēlētas individuālās sacensības un komandu vērtējumam tika skaitītas divu veiksmīgāko meiteņu un divu zēnu ieņemtās vietas.

Valmieras čempionātā 64 lauciņu dambretē

10.Decembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Dambretē sacensības notiek attālināti – playok.com interneta platformā. Novembrī notika Latvijas Dambretes federācijas organizēts piecu sacensību cikls – Rudens kausu izcīņa 100 lauciņu dambretē un Valmieras čempionāts 64 lauciņu dambretē.

Valmierietis Pēteris Kripans – pasaules čempions dambretē

10.Septembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolas 6. klases skolēns Pēteris Kripans pasaules čempionātā 64 lauciņu dambretē Bulgārijā izcīnīja zelta medaļu dambretes ātrspēlē un bronzas medaļu ātrajā dambretē, kā arī Latvijas komandas sastāvā izcīnīja sev otro zelta medaļu.

Dambretistu vasara

31.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

Pateicoties Latvijas Dambretes federācijas aktīvai darbībai, Izglītības un zinātnes ministrijā tika saskaņots pilotprojekts par Latvijas dažādo čempionātu rīkošanu klātienē, ievērojot Covid-19 laika noteikumus un visiem testējoties.

Valmiera – veiksmīgākais dambretes centrs Latvijā

4.Janvāris, 2019
Sports
Laikrakstā

Šogad Latvijas Dambretes federācija jaunā un enerģiskā prezidenta Roberta Misāna vadībā organizēja gada rezultātu apkopošanu un labāko sumināšanu pasākumā «Gada sporta laureāts 2018». Septiņu sporta skolu konkurencē par labākajām tika atzītas Limbažu un Salacgrīvas NSS, Bauskas NSS un Siguldas SS. Četrpadsmit citu dambretes centru konkurencē par labākajiem atzina BJC «Bolderāja», Valmieru, Salaspili.

Dambretisti prāta spēlēs Zemgale-2018

30.Oktobris, 2018
Sports
Laikrakstā

Dobeles novada Izglītības pārvalde organizē tradicionālās prāta sporta spēles Zemgale-2018, kuras notiek vairākas dienas dažādos prāta sporta veidos, vecuma grupās no bērnudārza līdz senioru vecumam. Valmieras jaunieši piedalījās vienā veidā – 100 lauciņu dambretes sacensībās.

Valmierietes pasaules čempionātā dambretē

5.Septembris, 2017
Sports
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6. klases skolnieces Grieta Laizāne un Melānija Skutāne no 26. augusta līdz 2. septembrim Bulgārijā piedalījās Pasaules Jaunatnes čempionātā 64 lauciņu dambretē. 14 valstu konkurencē kopvērtējumā Latvijas komanda izcīnīja 5.vietu.

Valmieras čempionāts dambretē

2.Decembris, 2016
Sports
Laikrakstā

Pēc skolu atlases sacensībām Valmieras čempionātā dambretē piedalījās 63 dalībnieki. Godalgoto vietu dalībnieki saņēma medaļas un ieguva tiesības piedalīties Latvijas čempionātā.

Latvijas senioru čempionātā badmintonā

26.Augusts, 2016
Sports
Laikrakstā

Vienlaikus ar Olimpiskajām spēlēm Salaspilī notika Latvijas senioru čempionāts badmintonā. Sacensībās piedalījās 52 spēlētāji sākot ar 35+ grupu (1980. g. dzimušie un vecāki). Valmieras badmintona klubu pārstāvēja 9 badmintonisti. Pateicoties Valmieras pilsētas pašvaldības nodrošinātai iespējai trenēties visu vecumu iedzīvotājiem, mūsu badmintonisti bija labā sportiskā formā, un septiņi no viņiem izcīnīja Latvijas čempiona zelta medaļas.

Baltijas senioru čempionātā badmintonā

3.Jūnijs, 2016
Sports
Laikrakstā

Valmieras badmintona kluba biedri Kauņā piedalījās Baltijas senioru čempionātā badmintonā un izcīnīja piecas zelta, trīs sudraba un četras bronzas medaļas. Lai stimulētu badmintona spēlēšanu, bija izveidotas vecuma grupas ik pa pieciem dzimšanas gadiem.

Valmieras čempionātā badmintonā

8.Aprīlis, 2016
Sports
Laikrakstā

Ar pilsētas pašvaldības atbalstu tika noorganizēts Valmieras atklātais čempionāts badmintonā dubultspēlēs. Piedalījās daudzi vadošie Latvijas spēlētāji. Vasarā Valmierā notika Latvijas olimpiāde, tāpēc prieks, ka spēcīgā konkurencē labi nospēlēja Valmieras badmintona kluba un Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonisti.

Valmieras dambretistiem bronza

23.Februāris, 2016
Sports
Laikrakstā

Valmieras Jaunatnes centram Vinda bija uzticēts organizēt Latvijas komandu čempionātu 64 lauciņu dambretē U10 un U13 grupām. Paldies Valmieras Pārgaujas sākumskolai, kas palīdzēja noorganizēt lielās dambretes sacensības, kurās piedalījās 42 komandas ar 168 spēlētājiem. Valmieru pārstāvēja Ilzes un Ulda Ābeltiņu trenētie Valmieras Pārgaujas sākumskolas (VPS) un Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) audzēkņi un Anzelma Tamaņa trenētie Valmieras sākumskolas (VS) audzēkņi. Valmieras pirmajās komandās bija iekļauti stiprākie spēlētāji no dažādām skolām.

Prāta spēles brīvlaikā

5.Janvāris, 2016
Sports
Laikrakstā

Skolēnu brīvlaikā 1. — 6. klašu skolēniem notika Valmieras Jaunatnes centra Vinda kausu izcīņa divās prāta spēlēs uz 8x8 lauciņu dambretes galdiņa.

Astoņi valmierieši

26.Novembris, 2015
Sports
Laikrakstā

Atzinīgi novērtējot to, ka Valmieras badmintona klubs katru gadu ar pilsētas pašvaldības atbalstu organizē četras valsts sacensības badmintonā, valmieriešiem bija uzticēts rīkot Latvijas senioru čempionātu. Sacensības notika sešās vecuma grupās, katrā grupā vīriešu un sieviešu vienspēlēs — MS un WS, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs — MD un WD, jauktās dubultspēlēs — MixD. Valmieras seniori, regulāri trenējoties un uzturot labu veselību, arī šogad iekļuva Latvijas labāko badmintonistu skaitā un saņēma kopā 23 medaļas. Latvijas senioru čempionātā badmintonā valmieriešu ieņemtās vietas savās vecuma grupās: