Līgonis Bečers

Ziemeļu kausa izcīņa sākusies

6.Jūnijs, 2023
Sports
Laikrakstā

Pērnavas upē netālu no pilsētas ar tādu pašu nosaukumu norisinājās starptautiskas Ziemeļu kausa izcīņas 1. un 2. etapa sacensības airēšanas slalomā.

Airēšanas slaloma sezona sākusies

18.Aprīlis, 2023
Sports
Laikrakstā

Airēšanas slaloma sezona Baltijas valstīs sākusies netipiski. Sezonas atklāšanas sacensības pirmie organizējuši nevis kaimiņi Lietuvā, kur saule agrāk nokausē sniegu un atbrīvo upju skrējienu, bet Igaunijas airētāji, kas Baltijas kausa sacensības noorganizēja pašos valsts ziemeļos pie Jagalas ūdenskrituma.

Gaujas kausi atraduši īpašniekus

16.Augusts, 2022
Sports
Laikrakstā

Valmierā, airēšanas trasē «Krāces», Gaujas kausa izcīņas sacensībās airēšanas slalomā piedalījās Latvijas un Igaunijas airēšanas slalomisti. Airētāju sezona sasniegusi pilnbriedu. 

Straujā ūdenī uzvar meistari

13.Maijs, 2022
Sports
Laikrakstā

Valmierā, airēšanas trasē Krāces, notika Latvijas Kausa 1. un 2. posma sacensības airēšanas slalomā. Piedalījās sportisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Teicams starts padevās Valmieras Sporta skolas audzēkņiem. 

Vai tradīcijas atdzimšana?

5.Jūlijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Valmierā airēšanas trasē «Krāces» notika Valmieras airēšanas kluba «Straume» kausa izcīņas un pilsētas atklātā čempionāta sacensības airēšanas slalomā.

Kauss atgriežas pie Kaspara

4.Augusts, 2015
Sports
Laikrakstā

Valmierā, airēšanas trasē Krāces aizvadītas Alda Kļaviņa piemiņas sacensības airēšanas slalomā. Valmierietis Aldis Kļaviņš guvis līdz šim iespaidīgākos panākumus pasaules airēšanas slaloma trasēs no visiem Baltijas sportistiem, bet 2000. gada augustā, pārbraucot no viena pasaules kausa posma Vācijā uz nākamo Francijā, gāja bojā auto avārijā. Kopš 2001. gada augusta ik gadu Valmierā notiek Alda piemiņas sacensības. Līdzīgi kā iepriekšējos gados sacensībās piedalās visu Baltijas valstu — Latvijas, Lietuvas, Igaunijas — vadošie airētāji.

Ritvars ielaužas airēšanas lielvalstu pulciņā

13.Jūlijs, 2015
Sports
Laikrakstā

Slovākijas kalnu pilsētiņā Liptovskij Mikulaš notika Pasaules kausa izcīņas kārtējā posma sacensības airēšanas slalomā. Latvijas izlases komandas ietvaros sacensībās piedalījās mūsu airēšanas trases Krāces vadošie lielmeistari Ritvars Celmiņš, Kaspars Pakers, Krišs Ozols un Emīls Putniņš.

Par Gaujas meistaru cīnoties

1.Jūlijs, 2015
Sports
Laikrakstā

Valmieras airēšanas trasē Krāces sacensībās Gaujas meistars 2015 piedalījās Latvijas un Igaunijas airēšanas slalomisti. Ūdens līmenis Gaujā būtiski nokrities, tādēļ sportistu uzmanība bija koncentrēta nevis uz viļņiem un stipru straumi, bet uz prasmi maksimālā tempā veikt katru laivas pagriezienu, izbraukt katru virāžu. Pavasara sarežģītajos viļņos vajadzīga drosme un prasme airēt bangojošā straumē, bet tagad prevalēja airētāju ātruma un spēka īpašības. Arī šādos apstākļos mūsu airētāji prata demonstrēt atzīstamu meistarību.

Mājnieku dominance savā trasē

12.Maijs, 2015
Sports
Laikrakstā

Valmierā airēšanas trasē Krāces notika Latvijas kausa izcīņas pirmā un otrā posma sacensības. Piedalījās visu trīs Baltijas valstu labākie airēšanas slalomisti. Aprīļa biežās lietavas ūdens līmeni upē bija pacēlušas virs optimālās atzīmes. Valmieriešiem ierasto ainu, kad trasē Krāces upe traucas gar liela izmēra laukakmeņiem, nomainīja situācija, ka lielo akmeņu nebija — ūdens tiem lija pāri, un tikai viļņi atgādināja par to esamību kaut kur zem ūdens. Arī šādos netradicionālos apstākļos valmierieši guva teicamus rezultātus, pārspējot Baltijas citu slaloma centru vadošos straujūdens lielmeistarus.

Slalomisti saviļņo kanālu

21.Oktobris, 2014
Sports
Laikrakstā

Rīgas kanālā pie Bastejkalna notika atklātais Rīgas pilsētas čempionāts airēšanas slalomā. Daži airētāji šādas sacensības trasē bez straumes un viļņiem sauc par slaloma ābeces versiju, tomēr čempionāts pulcēja piecu valstu sportistus. Bez Baltijas valstu meistariem sacensībās piedalījās arī Krievijas un Ukrainas pārstāvji. Tieši Ukrainas sportisti uz Rīgu bija atveduši pašu stiprāko savas izlases kodolu un izcīnīja uzvaras pašā populārākajā laivu klasē gan sievietēm, gan vīriešiem. Valmierieši, kaut arī nav gludūdens slaloma atbalstītāji, tomēr prata izcīnīt rindu godalgoto vietu.

Meistari titulus saglabā

29.Septembris, 2014
Sports
Laikrakstā

Valmierā airēšanas trasē Krāces tika organizētas Igaunijas čempionāta sacensības airēšanas slalomā. Bez Igaunijas sportistiem tajās airēja arī praktiski visi Latvijas labākie airētāji un 20 cilvēku komanda no Lietuvas. Kamēr igauņi sadalīja sava valsts čempionāta medaļas, viesi no Latvijas un Lietuvas sacentās par Master of Koiva (par Koivu Igaunijā sauc Gauju — L.B.) titulu. Teicams starts šajās sacensībās izdevās Valmieras airētājiem.

Ritvars uzvar atkārtoti

29.Augusts, 2014
Sports
Laikrakstā

Valmierā notika Alda Kļaviņa piemiņas sacensības airēšanas slalomā, kurās piedalījās triju Baltijas valstu labākie airētāji, kā arī jaunieši un Latvijas airēšanas slaloma veterāni.  Izcilā Valmieras airētāja, Atlantas olimpisko spēļu dalībnieka  piemiņas sacensības Valmierā ir tradicionālas un lielās popularitātes dēļ vadošajiem sportistiem prestižas. Sacensībās teicami startēja Valmieras airētāji.