Atjaunota dzīve

- 18.Aprīlis, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

«Jo mēs līdz ar Viņu kristībā esam aprakti nāvē, lai, tāpat kā Kristus Sava Tēva godības spēkā uzcelts no mirušiem, arī mēs dzīvotu atjaunotā dzīvē.» Rom. 6, 4

Ola. Viens no augšāmcelšanās simboliem. Paskaties uz to! Vai tev var ienākt prātā, par ko šī ola var kļūt? Par dzīvu pavasarīgi dzeltenu cālēnu. Kāds brīnums! Kāda transformācija! Tāpat kā neglīts kāpurs, tārps kokonā, kļūst par raibu draisku tauriņu.

Tieši tāds pats spēks piemīt Lieldienām – Kristus augšāmcelšanās notikumam. Saujiņa izbiedētu pa kaktiem noklīdušu cilvēku, kas bailēs paslēpušies aiz aizslēgtām durvīm, kļūst par drošsirdīgiem augšāmcelšanās lieciniekiem. Kas tas ir par spēku, kas varmācīgo pirmo kristiešu vajātāju Saulu transformē dedzīgākajā apustulī Pāvilā, kurš savu dzīvi nemitīgi gatavs pakļaut nāves riskam augšāmcelšanās liecības dēļ? Kristus kaps ir tukšs! Viņš ir augšāmcēlies no mirušajiem. Mēs nepaliekam pie tukšā kapa, bet līdz ar sievām un apustuļiem dodamies projām ar jaunu sirdi, jaunu domāšanu, jaunu pasaules un dzīves uzskatu.

Kas tas ir par spēku, kas liek baznīcai sevi pakļaut izsmieklam augšāmcelšanās vēsts sludināšanas dēļ? Kas bailes pārvērš drosmē, izmisumu cerībā, skumjas priekā? Tā ir ticība un pieredze, ka Kristus ir augšāmcēlies no mirušajiem. Tā ir kā degviela, kas cilvēku aizdedz. Tas ir notikums, kas maina it visu. Pat nāvi, kas priekš ticīgā ir aizmigšana žēlsirdīga Dieva Tēva klēpī, gluži kā maza bērna iemigšana pie mātes krūts līdz pastarās dienas rītausmai, kad erceņģeļa bazūne pavēstīs visas radības lielās Lieldienas – visu cilvēku augšāmcelšanos. Kristus ar Savu nāvi un augšāmcelšanos ir atpestījis cilvēkus.

Ko nozīmē šis vārds – atpestīt? Tas nozīmē baudīt kaut ko no Dieva iecerētās mūžības šodien. Atpestīta cilvēka dzīve ir nākotnes praktizēšana tagadnē. Mēs dzīvojam laikā, kad dzīve, šķiet, arvien mazāk mūs spēj pārsteigt. Šķiet, visu jau esam redzējuši un visu piedzīvojuši. Grieķu - romiešu kultūra īsi pirms sava norieta dzīvoja ar līdzīgu izjūtu. Cerība arvien vairāk kļuva iluzora. Bet tad, kādā nedēļas nogalē, notika kas tāds, kas vēl nekad nebija noticis zem saules, – Jēzus Kristus, kas bija miris, tagad ir augšāmcēlies. Tas mainīja visu todien, tas maina visu šodien pie tiem, kas Viņam tic. Lieldienas nav vienreizējs notikums gadā. Lieldienas mēs svinam 54 dienas gadā, katra svētdiena (krievu val. «воскресенье») ir kā mazās Lieldienas, kurās kristīgā baznīca piedzīvo un svin Kristus uzvaru pār nāvi. Nāc un piedzīvo savas dzīves transformāciju!

Priecīgus Kristus augšāmcelšanās svētkus!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru