Atbalstot onkoloģiskos pacientus

- 16.Oktobris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība «Dzīvības koks» nenogurstoši atkārto, ka dzīve turpinās arī PĒC vēža! Taču tā ir citāda un bieži radikāli atšķirīga, jo mainās vērtības, dzīves uztvere, mērķi un prioritātes. «Dzīvības koks» veicina savstarpējo atbalstu, kad tas nepieciešams (psihosociālās rehabilitācijas programma «Spēka Avots», atbalsta grupas, mentoru kustība), kā arī nodrošina informāciju un sadarbību ar speciālistiem un sabiedriskām organizācijām, lai kopā uzlabotu veselības aprūpes un sociālās drošības sistēmu valstī. 

«Dzīvības koka» Valmieras reģionālās nodaļas vadītāja ir VELTA OZOLA. Valmieras nodaļa ir pati jaunākā nodaļa, tā tika izveidota pagājušā gada augustā. Nodaļa darbojas kā atbalsts cilvēkiem, kuri saskārušies ar onkoloģisku slimību. Velta stāsta: 

«Rīgā «Dzīvības koks» piedāvā atbalsta programmu, tie cilvēki, kas šo programmu iziet, sevi nedaudz dabū uz augšu. Problēma ir tajā, ka šī cilvēka emocionālais stāvoklis jānotur apmēram vienā līmenī, jo viņš atbrauc mājās, satiekas ar tām pašām problēmām, un rokas nolaižas. Sākotnēji tā doma mums bija tikties ar onkoloģijas slimniekiem, parunāties ar viņiem, veidot lekcijas. Lekcijas, protams, šajos apstākļos nevaram vadīt, bet iepriekš reizi mēnesī varēja izglītoties par asinsanalīzēm, par diētu. Paralēli sniedzam informāciju, kas ir noderīga ne tikai valmieriešiem, kuri slimo ar vēzi, bet vidzemniekiem, piemēram, par portu tīrīšanu, kas ir apmēram 3 minūšu gara procedūra.

VELTA OZOLA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru