Ārsts uz mūžu

- 26.Aprīlis, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

«Dakter, labdien!»,  nekā citādi  nevar uzrunāt cilvēku, kurš mediķa profesijas virzienā raudzījies kopš piedzimšanas, bet teju pusgadsimtu ar veselības aprūpi ir tik cieši saistīts, kā vīteņaugi mēdz apvīties ap stingrāku stumbru, un vairs nav skaidrs, kurš kuru tur nelaiž vaļā.

Daktere INGŪNA LIEPA tūkstošiem cilvēku un viņu ģimenes locekļiem ir un paliek ārste, kas zinoši ārstēja,  sirdssilti  atbalstīja un saprata, kad vēl aktīvi strādāja profesijā. Vairāk nekā 20 gadus viņa vada. Gandrīz 12 gadus vadīja Valmieras slimnīcu un septembrī būs 10, kad darīts viss, lai attīstās Cēsu klīnika. Nupat to atzina par «Gada slimnīcu 2022» Latvijā. 

Azartiski kādreiz zīmēja slimnīcu karti — kur vieta reģiona, kur lokālajām slimnīcām. Vai Cēsu klīnika tagad savu nopietnu vietu atradusi? 

Slimnīcas vadības komanda redz skaidri, kur ir Cēsu klīnikas vieta, jo Vidzemē atrodamies apdzīvotības ziņā blīvā novadā.  25 % no Vidzemes iedzīvotājiem dzīvo Cēsīs un Cēsu novadā. Mēs esam definējuši, ka Cēsu klīnika ir vieta, kur saņemt kvalitatīvu, profesionālu veselības aprūpi un tas notiek mājīgā vidē, kur  pacientam tiek nodrošināta individuāla pieeja. Mums tas liekas svarīgi. Izveidojām arī rehabilitācijas nodaļu un spēcīgu ambulatoro nodaļu, darbojas arī ķirurģijas dienas stacionārs. Ir plašas diagnostikas  iespējas. Mēs labi saprotam, ka svarīgi ir konkrētu speciālistu pieejamību nodrošināt pēc iespējas tuvāk pacientu dzīvesvietai, un runa ir  par kardiologu, endokrinologu, pediatru pieejamību.

VIENMĒR gribēju būt tikai ārste, bet, ja retrospektīvi paskatos uz 45 gadu darba mūžu, tad esmu gandarīta,- tā SIA «Cēsu klīnika» valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa. Uģa Brālēna foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru