Ārkārtas vēlēšanu ēna

- 31.Oktobris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Visas pazīmes liecina, ka līdz 6. novembrim, kad gaidāma jaunā sasaukuma Saeimas pirmā kopā sanākšana, tajā ievēlētie politiskie spēki tā arī ne tikai nebūs spējuši vienoties par jaunas valdības izveidi, bet arī nebūs spējuši sadalīt amatus pašā Saeimā.

Ir arī maz šaubu, ka Latvija savu oficiālo simtgades dienu sagaidīs ar to pašu valdību, kas pie varas ir šobrīd, un tikpat ticams, ka patlabanējais premjerministrs Māris Kučinskis silti apsveiks Latvijas iedzīvotājus arī sakarā ar 2019. gada iestāšanos. Un turpinās darīt vēl daudz ko citu, jo, ja vien nenotiks kāds brīnums, 13. Saeimas latviskais vairākums ne par ko konkrētu vienoties nebūs spējīgs, atrunājoties ar vispārīgām frāzēm.

Glābējs šajā situācijā diezin vai būs arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Lai arī prezidenta posteņa esamības viena no galvenajām jēgām ir tieši politisko krīžu novēršana, šis ir tas gadījums, kad Rīgas pils nostāja maz ietekmē partiju spēju vienoties. Prezidents, protams, var uzticēt kādas partijas pārstāvim jaunās valdības veidošanu, tomēr iznākums vienalga būs atkarīgs no tā, vai pārējie politiskie spēki ir gatavi pieņemt šo izvēli, aizmirst savstarpējās pretrunas utt. Bet šobrīd viņi acīm redzami nav gatavi tādam varoņdarbam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru