Ar trīsdesmit gadu pieredzi piena lopkopībā

- 24.Marts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Kad 1991. gadā uzsākām patstāvīgu saimniekošanu un par zemnieku saimniecības lauksaimnieciskās ražošanas galveno nozari noteicām piena lopkopību, te neviens vairs nedzīvoja. 

Uz Sibīriju izsūtītās saimnieces mājas dēlīšu jumts bija kā siets – vienos caurumos, no vienas kūts bija palikuši tikai pamati, bet otrā gan varējām iemitināt savas pirmās govis,» – tā ienākšanu senajā mājvietā atceras Lodes pagasta zemnieku saimniecības «Kalntontes» saimnieki INGA un AIGARS KALVES.

Latvijas produktīvāko ganāmpulku top 25 astotajā vietā

Par gadiem ierastu tradīciju kļuvis Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības datu centra kārtējā pārraudzības gada rezultātu apkopojums piena lopkopībā, nosakot 25 ražīgākos ganāmpulkus valstī. Kopš tiek veidots un publiskots šāds pienkopības nozares līderu 25 saimniecību top saraksts, tā galvgalī allaž pamatoti ierindojas arī «Kalntontes». Vērtējot 2020./2021. pārraudzības gada izslaukumus, Lauksaimniecības datu centra informācija vēsta, ka šajā laikā katra no «Kalntontu» 118 slaucamajām govīm (dati uz 30.09.2021.) gadā vidēji ir devusi 13377 kg augstākā labuma piena ar tauku saturu 3,54% (474 kg)  un 3,34% olbaltumvielu (447 kg). Gadiem ilga noturēšanās valsts pašu labāko ganāmpulku līderu pozīcijās nepārprotami liecina par «Kalntontu» saimniekošanas stabilitāti un mērķtiecīgu iešanu uz sava ganāmpulka produktivitātes celšanu. Kas to veido? Par to saruna ar Ingu, Aigaru un viņu dēlu, agronomu Mārtiņu, kam kaimiņos ir pašam sava graudkopības un augkopības saimniecība «Jauntontes».

IZCILNIECES. Tikai daļa no Latvijas produktīvākā ganāmpulka piena devējām «Kalntontēs». Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru