Apguvuši daudz jauna

- 31.Maijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

«Sajūti, eksperimentē un radi» – tāds ir Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» motīvs, mudinot bērnus, pusaudžus un jauniešus atnākt un piedalīties dažādās nodarbībās, lai attīstītu sevī radošumu un krātu pieredzi.

«Esam radoša iestāde ar kvalitātes zīmi,» uzsver Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» direktore Sanita Loze, paužot gandarījumu, ka dažādos kultūrizglītības un tehniskās jaunrades pulciņos šajā, nu jau aizejošajā mācību gadā piedalījušies simtiem bērnu un jauniešu.

«Bija noslēgti 606 sadarbības līgumi. Daudzi bērni apmeklē arī vairākas nodarbības «Vindā»,» paskaidroja direktore, priecājoties, ka izdodas piedāvāt arvien lielāku nodarbību dažādību, tāpat ir lepnums, ka «Vindu» uzmeklējuši un tās darbam piesaistīti jauni pedagogi, lai dažādotu nodarbību saturu.

Spēlē hokeju un dzied

«Gads ir bijis raibs kā dzeņa vēders, bet gājis mums ir ļoti interesanti. Jūtu, ka zinošiem, radošiem pedagogiem ir milzīga vilkme. Vecāki no citām ģimenēm uzzina par «Vindas» jaunumiem un šogad ļoti daudz sūtīja bērnus gan uz mūzikas, vokālajām nodarbībām, gan apgūt mākslas un dizaina lietas, tāpat tik daudzus interesēja galda hokejs, dronu skola, arī automodelisms, kuģu modeļu veidošana,» stāstīja Sanita Loze.

«Liesma» jau rakstīja par pedagoģi Martu Cipi, kura strādā ar dažāda vecuma bērniem vokālajā studijā «Mūzikas pļava», un sezonā labi sasniegumi bijuši kā mazajiem dziedātājiem grupā «Narcisītes», tāpat savu vokālo varēšanu pierādījušas «Lizantes». Sandis Krasts šajā gadā arī bijis pedagogs, kurš īpaši mudinājis aktīvus būt puišus. Daudzi bērni un pusaudži iesaistījušies galda hokeja nodarbībās.

«Puikas, kas piedalījās nodarbībās un sacensībās, ļoti aizrāvās, viņiem patika. Šīm nodarbībām faktiski vajag reklāmu, varam piesaistīt vēl vairāk bērnu nākamajā sezonā, jo iespēju arī ir daudz. Latvijā darbojas galda hokeja federācija, un jau šogad komandas piedalījās gan vietējās sacensībās, gan valsts mēroga čempionātos. Tāpat ļoti labi klājās trases automodelistiem, kuģu modeļu būvētājiem. Kā sacensības, tā medaļas un atzinība. Mēs tik spējam apsveikt un teikt paldies,» smējās Sanita, piekrītot, ka sacensības ir dzinulis regulāram darbam un savu prasmju attīstīšanai.

DĀRZA SVĒTKI «Vindas» pagalmā maija beigās jau tradicionāli pulcē kopā gan nodarbību apmeklētājus, gan viņu vecākus un draugus, lai parādītu, kas apgūts, un uzzinātu, kādas darbošanās iespējas būs no septembra. Agijas Plaukas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru