Apaļkalnā pie Raiskuma jūt pasaules elpu

- 19.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau pērnvasar biju nolēmis ko plašāk uzrakstīt par vienu no interesantākajiem tūrisma aprites objektiem Pārgaujas novadā – Apaļkalna kempingu tieši gleznainā Raiskuma ezera krastā.

Taču tieši tobrīd saimniekam bija pats karstākais darba laiks, var teikt, sezonas pīķis... Toties viņnedēļ piektdien, klusajā sezonā, JURIS LEIMANIS, ko savējie sauc arī par Apaļkalna Juri, mani laipni uzņēma savā patiešām pamatīgi izvērstajā saimniecībā, visu izrādīja, ar kempinga nu jau 15 gadus ilgo attīstības vēsturi un arī tuvākās nākotnes plāniem iepazīstināja līdz pat sīkākajām niansēm!  Šo vietu ar visu to, kas šeit tapis un joprojām top, pilnā mērā var saukt par Leimaņu ģimenes uzņēmumu, kurā pilnībā sevi realizē gan Juris, gan viņa kundze Ina, gan dēls Zintis, kurš savā ziņā ir universālais kareivis, jo apguvis elektriķa, metinātāja un būvgaldnieka amatus. Tāpēc atliek vien visiem kopā kaut ko izdomāt un ģimenes padomē akceptēt, lai kārtējā projekta realizācijai nenāktos amatniekus no malas meklēt. Lielumu no tā, kas Apaļkalna kempingā sabūvēts, paveikuši Leimaņi paši!  Juris ir vietējais, raiskumietis, un ar to lepojas, taču uzskata sevi arī par cēsnieku un nedaudz arī par valmierieti, jo katru nedēļu brauc uz Valmieru... dejot balles dejas!

VISS, KO VIEN EZERS VAR PIEDĀVĀT! Te, kur Raiskuma ezerā ietek Dzirnupīte, uzstādinājumā izveidota neliela ostiņa, no kuras ezerā var doties gan makšķernieki ar airu laivām, gan aktīvas atpūtas cienītāji ar smailītēm un supiem, gan vienkārši saules vannu baudītāji ar ūdens velosipēdiem. Protams, ezerā kempinga zonas piekrastē ierīkotas arī vairākas peldvietas ar laipām uz plastmasas pontoniem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru