Amatiermākslas kolektīvi atsāk mēģinājumus

- 28.Maijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ministru kabinets pēc Kultūras ministrijas ierosinājuma lēma no 1. jūnija atļaut atsākt organizētu amatiermākslas kolektīvu – koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru, kokļu mūzikas ansambļu, vokālo ansambļu, amatierteātru, folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu, tautas mūzikas grupu (kapelu), tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu u.c. amatiermākslas kolektīvu – darbību un mēģinājumus iekštelpās un ārtelpās, vienlaikus strikti ievērojot ar kultūras ministra rīkojumu izdotā sanitārā protokola prasības.

Liesmai par to, kā kolektīviem šajā laikā ir gājis un kāda ir sajūta, ka  dota atļauja atsākt mēģinājumus, stāsta Valmieras Kultūras centra (VKC) senioru kora Sudrablāse diriģente Larisa Stivriņa, VKC vidējās paaudzes deju kopas Pastalnieki vadītājs Jānis Psjuks un VKC pūtēju orķestra Signāls vadītājs Mārtiņš Birnis.

«Mums iet ļoti attālināti, jo, kā mēs zinām, Sudrablāses seniorīši ir riska grupā. Sazināmies tikai pa telefonu. Sākot ar 3. jūniju, atsāksim mēģinājumus, vismaz vienu reizi nedēļā satiekoties klātienē. Pirmo mēģinājumu rīkosim brīvā dabā Valmieras sākumskolas amfiteātrī, jo es tur strādāju.

VIDĒJĀS PAAUDZES DEJU KOLEKTĪVS PASTALNIEKI. Foto uzņemts pirms ārkārtējās situācijas valstī. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru