Ainas Muzes dzīve un māksla iedvesmo

- 10.Februāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mēdz būt, ka par kaut ko skaistu nekā daudz vairāk par «ak!» un «oh!» nevar pateikt, vien apbrīnā skatīties un pārsteigts ļauties sajūtām, iztēlei un just, kā tiec ievests cita radītajā pasaulē un kā tā ar tevi mijiedarbojas.

Tas ir daudz krāšņāk par vārdiem, kādus spētu piemeklēt. Tieši tā ir ar tekstilmākslinieces Ainas Muzes personālizstādi, kas Valmieras muzeja Izstāžu zālē bija apskatāma vairāk nekā mēnesi un būs vēl tikai līdz rītdienai, 11. februārim. Mūsu novada mākslas cienītājiem izstāde pirmo reizi piedāvāja tik daudzpusīgu ieskatu Ainas Muzes daiļradē. Jebkurš, pat neapbruņots ar dziļām zināšanām tekstilmākslā, apskatījis mākslas darbu ekspozīciju, pamanīja lielo dažādības amplitūdu no lielu gobelēnu vīrišķīgās jaudas līdz sievišķības trauslumam smalkos, caurspīdīgos izšuvumos. Viņas darbi ieskaitīti Latvijas tekstilmākslas «Zelta fondā», un no 20. gs. 60. gadiem Ainas Muzes vārds nesaraujami saistīts ar Latvijas tekstilmākslas uzplaukumu.

Neskaitot izstādes atklāšanu, 27. janvārī muzeja Izstāžu namā visi interesenti bija vēlreiz aicināti, lai noklausītos mākslas zinātnieces Ilonas Auderes stāstījumu par tekstilmākslinieci Ainu Muzi «Dzīve un māksla, kas iedvesmo», par viņas radošo dzīvi, par darbiem un par pašu izstādi «Bezgalīgais pavediens». 

TEKSTILMĀKSLINIEKU UN GLEZNOTĀJU ĢIMENE. No kreisās: Agata, Roberts un Elīna pie Ainas Muzes darba «Svešs starp savējiem».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru