Aicina iepazīt Latvijas neatkarības šūpuli

- 17.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ne tikai ģeogrāfiski, bet arī vēsturiski Valka ir pilsēta, kur sākas Latvija.

«Simboliski robežstabi tagad stāsta par simt gadu seniem vēstures notikumiem. Varžupīte ir tā līnija, kuru vietējie sauc par robežu starp Igauniju un Latviju. Upe ir kā šķirtne starp Latvijas Valku un Igaunijas Valku, kuru reiz paši igauņi pārsauca par Valgu. Tagad ir vienkārši, ir Šengenas zona un nav vairs ne padomju republiku, ne pasu kontroles,» šādas domas par savu pilsētu no valcēniešiem «Liesma» saklausīja, ciemojoties pie ziemeļu kaimiņiem.

Skatāma labākā simtgades ekspozīcija

Pabijām Valkas Tūrisma informācijas birojā un Valkas novadpētniecības muzejā. Tieši muzejā var ļoti daudz uzzināt par to, kāpēc mūsu kaimiņpilsēta ir īsts Latvijas šūpulis.

Ekspozīcija «Valka – Latvijas neatkarības šūpulis» veidota kā stāsts par sabiedriski politiskajiem notikumiem Valkā no 1914. līdz 1920. gadam, kad latvieši, tāpat kā citas tautas, 1918. gadā piepildīja sapni par savu valsti. Īpaši akcentēti Latvijas valsts organizēšanas priekšdarbi un Ziemeļlatvijas brigādes veidošana Valkā. Blakus tradicionālajiem krājuma eksponēšanas veidiem ekspozīcijā izmantoti interaktīvi multimediju risinājumi. Informācija un anotācijas tulkotas igauņu un angļu valodā.

Izstāde veidota, sagaidot Latvijas simtgadi. Ekspozīciju vērtējusi arī Latvijas muzeju biedrība, un tā 2018. gadā saņēmusi gada balvu par labāko ekspozīciju.

Ekspozīcija iekārtota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valkas novada domes finansiālu atbalstu.

Ir vērts doties uz Valku, lai šo un citus stāstus iepazītu. Minētajā ekspozīcijā ir daudz fotoattēlu, daudz informācijas digitālā formātā, ļoti interesants ir izstādes izvietojums, noformējums. Tajā ietverti arī izcilu latviešu domugraudi.

«BIEŽI SANĀK pabūt divās valstīs, jo dzīvoju robežpilsētā. Mums ir Valka un Valga, ir Latvija un Igaunija, bet ikdienā te viss ir mūsu, savējais. Ir atšķirīga valoda, bet citas atšķirības nemeklējam,» saka Valkas Tūrisma informācijas biroja vadītāja Diāna Aņina, mudinot valmieriešus apciemot un iepazīt robežpilsētas. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru