Ziemassvētku Labdarības koncerts

- 21.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā ik gadu Ziemassvētku priekšvakarā, Valmieras tehnikumā notika labdarības koncerts, kurā visi gūtie ienākumi tika novirzīti kādam īpašam mērķim. Šajā gadā audzēkņi lēma, ka līdzekļus vēlas nodot Alisei Siliņai, kurai šoruden atklāja onkoloģisku saslimšanu. Labdarības koncertā kopumā tika saziedoti 260 eiro.

Alisei no Ikšķiles ir 19 gadi, rudenī jauniete iestājās Vidzemes Augstskolā, lai studētu komunikāciju un sabiedriskās attiecības. Jaunietes aizraušanās ir daiļslidošana un treneres darbs, ko viņa veica Ogres daiļslidošanas klubā un bija iecerējusi to turpināt Valmierā paralēli mācībām.

Diemžēl mācībām un treneres darbam šobrīd pielikts punkts. Alisei šoruden atklāja ļaundabīgu audzēju aknās. Pirms kāda laika viņa sajuta kaut ko aizdomīgu labajā paribē. Sākumā jauniete domāja, ka tas ir muskuļu sasprindzinājums no treniņu slodzes. Taču ārstu izmeklējumi atklāja, ka tas ir liels audzējs. Pati Alise stāsta: «Darbs ar bērniem kā trenerei mani padara laimīgu. Pēc treniņiem, lai arī cik tie būtu nogurdinoši, vienmēr mājās braucu smaidīga. Tagad audzēja dēļ pat nevaru pietupties, tāpēc šobrīd slidošana atkrīt, līdz ar to arī iespēja strādāt ar mazajiem ķipariem.»

Labdarības koncertā uzstājās skolas ansamblis un koris, kā arī solistes Madara Briede, Justīne Sīkā un Aiva Ribozola. Īpašu pārsteigumu bija sagatavojuši skolas darbinieki, kuri attēloja fragmentu no Kārļa Skalbes pasakas «Kaķīša dzirnavas». Koncerta laikā varējām klausīties dzeju Maijas Skračas un Annas Āboliņas izpildījumā. Baudījām saksofonistes Lauras Kristīnes Zaķes skaņdarbus un skaistu deju priekšnesumu to jauniešu izpildījumā, kuri Valmieras tehnikumā apgūst balles dejas. Savu priekšnesumu bija sarūpējušas arī 10. grupas meitenes un audzinātāja Inese Nagle, kuras veltīja dziesmu visiem eņģeļiem.

Koncertā runājām arī par vērtībām. Par to, kas ir laime, kāda nozīme ir Ziemassvētkiem, ģimenei un ko mēs vērtējam visaugstāk. Jaunietes kā lielāko dārgumu nosauca ģimeni, mieru, zināšanas, bet visam pāri izskanēja vārds veselība. Vēlam Alisei ātru atveseļošanos, lai nospraustie mērķi un izsapņotie sapņi kļūtu par realitāti jau pavisam drīz.

Kā īpaša tradīcija, uzsākot Ziemassvētku koncerta saviesīgo daļu, ir skolotāju un audzēkņu kopīga deja – polonēze, ko uzsāka balles deju pasniedzējs un skolas direktore, kam pievienojās audzēkņi un tehnikuma personāls.

SAZIEDOTI 260 eiro, lai atbalstītu ViA studenti Alisi Siliņu, kurai šoruden atklāts ļaundabīgs audzējs. Foto no arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru