Ziema jāizprot visiem

8.Februāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad visi kopā baudām to, ko spēj sniegt sen nepieredzēti sniegaina ziema. Kā jau allaž bijis, vieniem šāda bieza sniega sega sniedz baudu dažādās sportiskās aktivitātēs, citiem sagādā raizes gan ikdienas solī, gan izpildāmā darba apjomā un intensitātē. Valmierā par sniega aizvākšanu no gājēju un braucēju trajektorijām gādā Valmieras Namsaimnieks, vakarrīt «Liesmai» par aktualitātēm pastāstīja uzņēmuma Teritorijas uzkopšanas nodaļas vadītāja SINTIJA CERA un ceļu būvinženieris JĀNIS TETERIS.

Par trotuāriem 58 kilometru garumā un to sakopšanu ziemā atbild Sintija Cera: «Šogad mūsu aprūpes zonai klāt nākuši jauni trotuāri Andreja Upīša un Ausekļa ielas pērn rekonstruētajos posmos, Mālu un Ķieģeļu ielā, Zvaigžņu ielā pie Pārgaujas ģimnāzijas un Čempionu ielā pie Vidzemes Olimpiskā centra. Pašlaik mums ir trīs trotuāru uzkopēji, kas strādā ar tehniku, šim darbam vairāk izmantojam tieši nakts stundas, jo sniega ir ļoti daudz, tāpēc trotuāru malās ir izveidojušies lieli sniega vaļņi, kas, braucot ar tehniku, traucē pārvietoties gājējiem. Protams, tīrām ietves arī dienā, taču tad to veikt ir problemātiskāk. Kur gan lai no traktoriņa izvairās, piemēram, māmiņa ar bērnu ratiņiem? Ja snigt sāk vakarā, tad mazliet nogaidām un tīrīšanu sākam tad, kad uz ielām gājēju palicis mazāk. Ņemot vērā iepriekšējo gadu sūdzības, cenšamies pēc iespējas mazāk lietot sāli, tomēr īsti bez tā jau iztikt nevar. Decembrī un janvārī trotuārus esam ar sāli kaisījuši 16 reizes, ar smilti – 2 reizes, mehanizēti – ar birstēm un lāpstu – trotuārus esam tīrījuši 19 reizes. Mums ir arī 38 sētnieki, kuri rūpējas par ietvēm pilsētā. Viņu pulkā mums vēl ir vakances. Pilsētā ir izvietotas 94 publiski pieejamas kaisāmo smilšu kastes, to saturu regulāri papildinām.»

AR JAUNU SPARU. Šo Valmieras Namsaimnieka kompakto ietvju tīrītāju – ar sniega šķūri un birsti aprīkoto belarusiņu – tikai šonedēļ sāka vadīt Māris Fogels. Pirmdienas pēcpusdienā Liesma viņu sastapa strādājam uz trotuāriem pašā Valmieras centrā netālu no Rīgas ielas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru