Zaudējums latviešu basketbolā

29.Septembris, 2017

Virsrakstam divas nozīmes. Jaunā Olybet LBL čempionāta pirmajā mačā VOC savā starpā sacentās patiešām tikai Latvijas spēlētāji. Otrā — Valmiera/ORDO saviem pretiniekiem LU studentiem zaudēja tipiski latviskā skrien un met basketbolā, kurā mājiniekiem izšķirošos brīžos pietrūka gan pieredzes, gan vēsas galvas.

Valmiera/ORDO — LU 87:96(32:25, 19:23, 22:26, 14:22)

Kristapa Valtera debijas maču galvenā trenera amatā viņa audzināmie Elksnis, Kaufmanis, Iļjins, Jansons un Vīksne iesāka ar Kaučas trejaci. Kad vēl pēc dažiem raitiem uzbrukumiem arī Vīksne trāpīja no perimetra, tablo rādīja jau 10:0. Tomēr studenti ātri atguvās un, kad mājinieku sastāvā sākās maiņas, prata spēli izlīdzināt. Valmierieši uguņoja ar trejačiem — pirmajās 10 minūtēs grozā 5, savu otro stāvu sekmīgi izmantoja Iļjins, taču aizsardzībā robu bija papilnam, un ceturtdaļa noslēdzās abpusēji rezultatīvi — 32:25.

Jau otrās ceturtdaļas vidū studenti sāka rādīt zobus un līdz ar savu līderu Jaunzema, Eiduka un Birkāna veiksmi uzbrukumos panāca mājiniekus, un pēc Rēķa trejača pat izvirzījās vadībā 44:43. Tomēr puslaiku ar savu otro precīzo tālmetienu noslēdza Hāzners — 51:48 Valmierai.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga spēkošanās. Studenti prata labāk izmantot tiesnešu atļauto kontakta basketbolu, prasmīgi ar presingu traucējot mājinieku uzbrukumus, kuros mūsējo spēles diriģenti bieži vien pārturēja bumbu, liekot partneriem pēdējās sekundēs izdarīt sasteigtus metienus. Jau pirmajās 5 minūtēs viesiem bija piezīmju norma, taču valmierieši spītīgi lidināja metienus no distances tā vietā, lai dotos caurgājienos uz grozu un gūtu iespēju realizēt brīvus metienus no soda līnijas.

VAI DOS? Vai Jānis Kaufmanis (Nr. 5) šajā uzbrukumā iespēlēs bumbu komandas biedram Viktoram Iļjinam (Nr. 17)? Jāņa darbībām seko LU spēlētāji Linards Jaunzems (Nr. 23) un Renārs Birkāns (Nr. 7). Edgara Vaivada foto