ZAAO aktualitātes

- 30.Aprīlis, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Šogad vairākas jaunas lietas mūspuses galvenā atkritumu apsaimniekotāja ZAAO piedāvājumā. Par trim aktualitātēm Liesmai stāsta uzņēmuma Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja GINTA GAILUMA.

Valmierā daudzās privātmājās šopavasar līdztekus tradicionālajiem zaļajiem konteineriem var redzēt līdzīgus zaļus – tikai ar dzelteniem un melniem vākiem. Kādam nolūkam tie domāti?

ZAAO, attīstot modernu, iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ievieš individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras pilsētas teritorijās. Pakalpojums, kas ietver 240 litru ietilpības konteineru uzstādīšanu vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma nodalīšanai no sadzīves atkritumiem, privātpersonām ir pieejams bez maksas. Konteiners vieglajam iepakojumam ir ar dzeltenu vāku, tajā drīkst ievietot papīru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēves (LDPE), kosmētikas un sadzīves ķīmijas iepakojumu (HDPE), kā arī metāla priekšmetus. Stikla pudeļu un burku nodošanai tiek uzstādīti konteineri ar melnu vāku.

Vai atsaucība no iedzīvotājiem liela?

Jā. Piedāvājuma pirmajos mēnešos atsaukušies 30% Valmieras privātmāju īpašnieku, kuri tika uzrunāti kā ZAAO klienti. Prieks, ka esam raduši iespēju iepakojuma nodošanas pakalpojumu piedāvāt vēl tuvāk klientu namdurvīm. Klientu aptaujas anketās jau vairākus gadus saņemam priekšlikumus šāda pakalpojuma ieviešanai. Tas ir arī solis tuvāk Eiropas regulu izpildei – samazināt apglabājamo atkritumu daudzumu un maksimāli daudz pārstrādei derīgu materiālu atgriezt apritē, jaunu materiālu ražošanā. Mūsu mērķis ir tuvākajos gados ieviest šo pakalpojumu pēc iespējas plašākā uzņēmuma darbības teritorijā.

GINTA GAILUMA. Foto no ZAAO arhīva

Komentāri
Pievienot komentāru