Viss ap un par tomātiem

- 4.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Brenguļu alus sētu sestdien pildīja ne tikai tomātu audzēšanas entuziasti, jo ikkatrs sev varēja atrast interesantu nodarbi Tomātu svētkos.

Šīgada pasākums Latvijas medijos izskanējis skaļāk, varbūt tāpēc pasākumu apmeklēja krietni lielāks ļaužu skaits nekā pērn. Pagājušajā gadā Brenguļos pulcējās aptuveni 600 cilvēku, bet šogad cilvēku skaits bija krietni lielāks, un, kā organizatore Ieva Putniņa vēstīja, šoreiz interesentu ir trīs reizes vairāk, aptuveni divi tūkstoši. Par godu svētkiem gan brūvēts īpašs tomātu alus, gan gatavots gards saldējums, kas veldzēja siltajā dienā. Bērnu sejas tika apgleznotas svētku galvenā  dārzeņa tomāta krāsās.

Pagājušā gada svētkos nolemts, ka aizsāktā tradīcija ir jāturpina, tāpēc domāts, kā tomātu godināšanu padarīt vēl interesantāku un aizraujošāku apmeklētājiem. Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa uzsver, ka piedomāts, kā pasākumu padarīt vairāk izglītojošāku, lai dārzenis tiktu vairāk iepazīts. Tāpēc janvārī notikušas vairākas lekcijas, kurās Artūra Sildes Dārzkopju entuziastu kluba (DEK) «Tomāts» biedri dalījās ar savām zināšanām un pieredzi.

Šogad tomātiem pietrūkst kālija

Raža šogad padevusies ļoti laba. «Vienīgais, ka sakarā ar karsto vasaru augļiem rodas dzelteni dibeni, un tāpēc es tos uz izstādi neatvedu un mājās palika ap 40 tomātu šķirnēm, jo tomātiem bija bloķēta kālija uzņemšana. Tāpēc ir cieti tie vidi un augļi nav nogatavojušies,» skaidro Natālija Zeltiņa, kas palīdz svētku tapšanā. «Es tomēr esmu vietējā, pārējie izstādes dalībnieki ir no visas Latvijas:Talsiem, Dobeles un Rīgas.»

INTERESE BIJA LIELA visas dienas garumā par tomātu šķirnēm un šī gada ražu. Uz pasākumu bija ieradušies pat tuvējie kaimiņi no Igaunijas. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru