Virslīgas Zvaigžņu spēlē — divi valmierieši

- 28.Decembris, 2015

Par godu Latvijas virslīgas 80. jubilejas sezonai pēc astoņu gadu pārtraukuma otrajos Ziemassvētkos norisinājās virslīgas Zvaigžņu spēle. Starp labākajiem vietējā čempionāta hokejistiem bija arī divi valmierieši — Jānis Brakšs (HK Mogo) un Sandis Zolmanis (HK Zemgale).

Decembra pirmajās divās nedēļās hokeja līdzjutējiem bija iespēja balsot par saviem favorītiem, kurus vēlētos redzēt Zvaigžņu spēlē. Oļega Sorokina komandas starta pieciniekā tika iebalsots Jānis Brakšs, savukārt līgas vadība Zvaigžņu spēlē iekļāva arī HK Zemgale rezultatīvāko hokejistu Sandi Zolmani.

Hokeja izrāde iesākās ar spēlētāju izsaukšanu uz ledus cauri liesmu metējiem. Spēlētāji nedaudz ieslidojās, pēc kā sekoja Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana uzruna un simboliskais iemetiens. Mačs ilga trīs periodus pa 15 minūtēm. Starp periodiem norisinājās konkursi, kuros spēlētāji, tostarp arī abi valmierieši, varēja atrādīt savu meistarību. Uzbrucējs Sandis Zolmanis piedalījās metienu precizitātes konkursā. No desmit metieniem trīs ripas sasniedza mērķus, kuri bija izlikti vārtos. Toties Jānis Brakšs, kā jau aizsargam pienākas, piedalījās spēcīgākā metiena konkursā. No trim izdarītajiem metieniem otrais izrādījās visspēcīgākais — 97 km/h (1. — 77 km/h; 3. — 88 km/h). Tomēr pie godalgām hokejisti netika. Pati spēle noslēdzās ar draudzīgu neizšķirtu — 7:7. Ar vienu rezultatīvu piespēli izcēlās Sandis Zolmanis, bet Jānis Brakšs neizmantoja savu iespēju soda metienā.

Pasākums bija izdevies, domājams, ka šis nebija viena gada projekts un arī turpmāk tiks organizētas Zvaigžņu spēles par prieku skatītājiem un pašiem hokejistiem.