Vīri strādā 3,3 metru dziļumā

- 28.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nupat Beātes iela Valmierā – vismaz tās daļa no krustojuma ar Andreja Upīša ielu līdz jaunās siltumtrases elkonim pie 25. nama – kļuvusi par vienu lielu būvlaukumu.

Te apakšzemē tiks būvēts vesels jaunu inženierkomunikāciju komplekss. Redakcijas logu priekšā – viss notiekošais līdz pat niansēm kā uz delnas – pagājušās nedēļas nogalē sākās priekšdarbi: tika savestas un jau samērītas caurules, ar hidroizolāciju pārklāti jau agrāk atvestie dažāda diametra aku grodi. Vakar Woltec brigādes vīri labā tempā pa Beātes ielu iebūvēja teju pussimta metru sadzīves kanalizācijas maģistrāles! Oranžā gofrētā kanalizācijas caurule, sinhroni darbojoties ekskavatoristam un strādniekiem tranšejā, tika guldīta vairāk nekā triju metru dziļumā. Liesma tuvplānā visu aplūkoja pēcpusdienā, kad vīri kārtējo caurules posmu montēja zem perpendikulāri kanalizācijas maģistrālei krietni vien seklāk izbūvētās esošās siltumtrases. Jau izveidoto maģistrāles posmu ar mazās mehanizācijas palīdzību gan aizbēra ar grunti, gan pa kārtām noblietēja.   

Šis ir gana apjomīgs objekts, kurā ģenerāluzņēmējam – SIA Woltec – neiztikt arī bez palīgiem jeb apakšuzņēmējiem. Savu viedokli, pat nelielu lokālpatriotisku stratēģiju šajā kopdarbā Liesmai atklāja Woltec līdzīpašnieks Jānis Bikiņš: 

«Jau tad, kad gatavojām piedāvājumu iepirkumam, tad siltumtrases būvi gatavojām kopā ar firmu Sanart. Šajā objektā siltumtrases izbūves darbos Sanart mums būs kā apakšuzņēmējs, tas nozīmē, ka visus ar siltumtrases būvi saistītos darbus veiks šī firma. Savukārt to projekta daļu, kurā ietilpst ūdensvads, sadzīves un lietus ūdens kanalizāciju maģistrālie vadi, izpildīsim mēs, firma Woltec. 

Raugoties jau tālāk uz priekšu nākotnē, varu teikt, ka vienmēr ir tā – katra firma kaut ko māk darīt labāk nekā kāda cita, vienkārši sakot, ir specializējusies. Tieši tā ir arī Valmierā, kur esam vairāki celt­niecības uzņēmumi, tomēr katrs mēs mākam kaut ko darīt labāk nekā pārējie, katram ir kāda rozīnīte. Tāpēc uz lieliem iepirkumiem mums, valmieriešiem, tomēr vajadzētu gatavot kādu kopīgu piedāvājumu paketi, un tas būtu ļoti labi. Jo šajā brīdī, zinot, ka vērtējums iepirkumos ir zemākā cena, mums bija ļoti laba sadarbība ar Sanart.

Siltumtrasēs viņi ir spēcīgāki par mums, savukārt ūdensvada un kanalizācijas sadaļā spēcīgāki esam mēs. Līdz ar to mūsu kopējais piedāvājums vienkārši bija konkurētspējīgākais.  Ja runājam par vispārējo būvniecību, tad, piemēram, metāla konstrukciju un angāru būve Valmierā ir firmas Aimasa stihija, savukārt Woltec jūtas spēcīgāks ēku iekšējās apdares darbos. Ļoti laba pieredze iekšējās apdares veikšanā ir arī Ekeram, viņi labi veic arī teritoriju labiekārtošanu. Tāpēc būtu labi lielākam iepirkumam piedāvājumu gatavot kopīgi. Tā mēs šobrīd varam iedot konkurētspējīgu cenu piedāvājumu un vinnēt iepirkumu, un nākamais ir tas, ka mēs visus cilvēkresursus, kas mums ir katrā uzņēmumā, šos cilvēkus nodrošinām ar darbu!»

DARBS TRIJOS STĀVOS! Vakar Woltec vīri Valmierā, Beātes ielā, pie krustojuma ar Andreja Upīša ielu guldīja vairāk nekā trīs metrus dziļajā ar metāla sānu vairogiem nostiprinātajā tranšejā pirmās jaunā maģistrālā sadzīves kanalizācijas vada posmus. Faktiski darbs norit trijos līmeņos – jaunās maģistrāles gultnē vairāk nekā 3 metru dziļumā, uz būvbedres malas, pienesot un padodot lejā esošajiem visu nepieciešamo, un gandrīz pāris metru virs zemes, ekskavatoristam no kabīnes kontrolējot situāciju paša raktajā tranšejā.  Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru