Vilandes mērs Madis Timpsons Valmierā

12.Februāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņnedēļ pirmo reizi oficiālā vizītē Valmieru apmeklēja Valmieras ilggadējas sadraudzības pilsētas Vilandes mērs Madis Timpsons, Vilandes Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Krista Kulla, sabiedrisko attiecību speciālists Johans Kristians Konovalovs un starptautisko sakaru vadītāja Mari Moratsa, lai uzzinātu par Valmierā paveikto pēdējo gadu laikā, kā arī iepazītos ar tuvākajiem attīstības projektiem.

Valmieras pašvaldība informē, ka vizītes sākumā delegācija no Vilandes tikās ar Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Kristīni Meleci un Attīstības nodaļas ārējo sakaru organizatoru Jāni Bērziņu. Tikšanās laikā delegācija iepazīstināta ar vispārējo ekonomisko, demogrāfisko, sociālo, sporta un kultūras dzīvi Valmierā. Pārrunātas arī aktualitātes pārrobežu projektu jomā, igauņu tūrisma tendences Valmierā, kā arī iespējamās turpmākās sadarbības jomas starp Valmieru un Vilandi. Viesi īpaši atzinīgi novērtēja Valmieras sporta infrastruktūras attīstību, kā arī Valmieras zīmola jauno identitāti un mārketinga komunikācijas stratēģiju.

Pēc vizītes pašvaldībā delegācija apmeklēja Valmieras muzeju, kur galvenā pētniece Liene Rokpelne iepazīstināja ar aktualitātēm Valmieras muzejā, kā arī izskaidroja muzeja teritorijas attīstības plānus. Vizītes laikā īpaši tika izcelta Valmieras Kultūrvēsturiskā centra būvniecības iecere vēsturiskajā pilsdrupu teritorijā, kas būs ļoti nozīmīga Valmieras kā Hanzas pilsētas vērtība.

Vilandes mērs bija patīkami pārsteigts par Valmieras straujo un pārdomāto attīstību, augsti novērtēja spēju realizēt modernus un drosmīgus risinājumus esošajām problēmām. Apmeklējot jaunuzceltos īres namus, delegācija novērtēja modernā un ilgtspējīgā pilotprojekta ideju, kā arī nākotnes plānus un ieceres par nākamo īres namu būvniecību un jaunu talantu piesaisti Valmierai.

Par vienu no iespaidīgākajiem Valmieras attīstības projektiem Vilandes mērs atzina jaunuzcelto  peldbaseinu, ko jau paspējuši novērtēt arī iedzīvotāji no Vilandes. Ar Valmieras peldbaseinu un Vidzemes Olimpisko centru viesus iepazīstināja mārketinga speciāliste, sporta pasākumu organizatore Jolanta Dukure. Arī Vilandes pašvaldība jau vairākus gadus plāno un meklē labākos risinājumus peldbaseina būvniecībai, tādēļ Valmieras peldbaseina apmeklējums viesiem bija īpaši nozīmīgs.

Vilande ir Igaunijas dienvidu Hanzas pilsēta ar 17473 iedzīvotājiem un ir reģionālais kultūras, sporta un ekonomikas centrs. Valmiera un Vilande ir sadraudzības pilsētas jau kopš 1992. gada, un sadarbība norit galvenokārt izglītības, kultūras, pilsētvides labiekārtošanas un ekonomikas jomā.

VILANDES MĒRS Madis Timpsons (no kreisās) tiekas ar Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru