Viks, Pavasaris un Prieks!

- 11.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Un kad ir pavasaris? – nerimās Dzejnieka Bērns, un Dzejnieks viņam atbildēja:

«Tas ir tad,

Kad strazdi dziesmu taisa

No knābīša un zila gaisa.»

Tās ir rindas no Vika grāmatas bērniem Sarežģītais zvirbulēns.

Viks savu jubileju arī svin tādā laikā, «kad strazdi dziesmu taisa no knābīša un zila gaisa».

Šogad Vika 80. jubilejas reizē Valmieras bibliotēkas mazākie lasītāji, vecāki un citi interesenti tikās ar jubilāru aizvadītās nedēļas Ģimeņu rītā.

Teātra studijas Spēlīte radošie un dziedošie bērni kopā ar vadītāju Initu Miglavu bija sagatavojuši uzvedumu Dienvidjūras rifs.

Aizrautīgais, atraktīvais uzvedums rosināja jubilāru atcerēties laiku, kas rosināja fantāziju par interesantajiem zemūdens pasaules iemītniekiem. Gulēšana siena šķūnī, indiāņu spēles, makšķerēšana – rakstnieks tēlaini stāstīja par savas bērnības piedzīvojumiem un arī par savu interesi to visu pierakstīt. Kalniņu ģimenē ticis izdots savs literārais žurnāls. Viks esot pierunājis arī savu brāli, tagad pazīstamo komponistu Imantu Kalniņu, nedaudz kaut ko uzrakstīt.

Pasākuma laikā rakstnieks atbildēja uz dažādiem jautājumiem. Vairākas grāmatas tapušas tāpēc, ka vakaros stāstītas pasakas un stāsti saviem bērniem.

Rakstnieks pastāstīja arī par iespēju viņa grāmatu varoņus satikt Vika Pasaku parkā Dikļos.

Viks atklāja, ka Pasaku parka ideja un arī īstenošanas nopelni ir Arvīdam Ulmem – Vides aizsardzības kluba prezidentam. Viņš ir priecīgs, ka Dikļos ir parks, un pēc interesentu uzaicinājuma arī tiekas ar apmeklētāju grupām.

Sarežģīto Zvirbulēnu un Zaļo vārnu no grāmatas Sarežģītais zvirbulēns mazie lasītāji ik dienas var satikt Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā.

Jau ierasts, ka Zvirbulēns lasītājus vasarā aicina ielūkoties viņa Vasaras grāmatu grozā, izvēlēties tās lasīt un krāt žetoniņus par pareizajām atbildēm.

Gaidām bibliotēkā visus zinātkāros lasītājus.

Zvirbulēns saka: «Ja, piemēram, man sagādā prieku tas, ka tev ir prieks, tad tas nozīmē, ka man kārojas, lai tev ir prieks. Nu saproti – tavs prieks ir mans kārums. Mans kārums ir tavs prieks.»

DZEJNIEKS VIKS (centrā) Valmieras bibliotēkas Ģimeņu rītā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru