Viesos delegācija no Gīterslo apriņķa

- 12.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saistībā ar Valmieras un Gīterslo, Vācijā, vairāk nekā 25 gadu ilgo sadraudzību no 29. augusta līdz 3. septembrim Beverīnas novadā viesojās deviņi pārstāvji no Gīterslo apriņķa delegācijas. Beverīnas novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis, domes deputāti un administrācijas darbinieki.

Ierodoties vizītē novadā, vācu viesi bija ieinteresēti ne tikai diskutēt par attīstību un aktualitātēm, bet arī vairāk iepazīt novadu un tā uzņēmējus.

Vizītes mērķis bija un ir veidot sadarbību starp pašvaldībām, lai veicinātu attīstību nākotnē. Vizītes laikā 2. septembra rītā tika apmeklēta J. Endzelīna Kauguru pamatskola, kur svinīgajā pasākumā par godu Zinību dienai sanākušos uzrunāja Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis, novēlot jaunajā mācību gadā cītīgi mācīties. Uzrunu teica arī Gīterslo apriņķa landrāts Svens Georgs Adenauers, novēlot jaunajā mācību gadā skolēniem mācīties ne tikai tāpēc, ka vajag, bet lai skola sagādā prieku, jo cilvēks mācās visu mūžu.

Vizītes turpinājumā delegācija devās uz PII «Pasaciņa». Tika apmeklētas arī mūsu uzņēmēju ražotnes novadā – vispirms apskatot SIA «Cosybed», kas ražo bērnu gultas un atvilktnes eksportam uz Lielbritāniju. Šo deviņu pārstāvju vidū bija arī kokrūpnieks, ar ko, iespējams, nākotnē varētu izveidoties ciešāka sadarbība. Tālāk ceļš veda uz Brenguļu alus dārzu, kur mūsu viesi apskatīja uzņēmuma teritoriju un degustēja piedāvāto produkciju. Pēc alus dārza devāmies viesiem parādīt gleznaino Trikātu, kur ezera krastā atrodas 2018. gada nogalē izveidotā SPA salona «Līga» dabīgās kosmētikas ražotne. Viesi šo atzina par lielisku iespēju atpūtai ģimenēm ar bērniem un ciešākas sadarbības izveidošanai nākotnē.

Vizītes noslēgumā delegāciju savā viesu mājā «Mažāres» Cempos uzņēma tās saimnieks Zigurds Straubergs, kur tika turpinātas diskusijas par dažādām aktualitātēm.

DELEGĀCIJA IZBAUDA pirmās skolas dienas svētku atmosfēru J. Endzelīna Kauguru skolā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru