Valmierieši izmanto akcijas iespējas

- 12.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā norisinās tradicionālā rudens lapu vākšanas un izvešanas akcija.

Kā novēroja «Liesma», tajā iedzīvotāji iesaistās visai naski. Šobrīd paralēli rit divu veidu atbalsta akcijas pilsētas iedzīvotājiem. Pirmās, kas ilgs līdz 31. oktobrim, ietvaros jebkurš valmierietis, kuram noslēgts līgums ar SIA ZAAO par sadzīves atkritumu izvešanu, var bez maksas rudens lapas, tās pašam nogādājot, nodot ekolaukumā Dzelzceļa ielā 5. Par citu saturu maisos – zāli, dārzeņu atliekām, zariem un lakstiem – laukumā var tikt piemērota samaksa saskaņā ar ZAAO noteikto cenrādi. Savukārt otrajā akcijā, kas ilgs līdz 15. novembrim, piedalās tās mājsaimniecības, kuru īpašumu pieguļošajās teritorijās aug ozoli un kuras ir atzīmētas pašvaldības sastādītā sarakstā. Kā ik gadu tās var pieteikt ar lapām piepildīto 1,1 m3 specializēto maisu bezmaksas izvešanu. Ar šo sarakstu var iepazīties pašvaldības mājaslapā – valmiera.lv.

Šajā sarakstā visvairāk adrešu ir pie Austrumu ielas, šeit visas ielas garumā aug varena ozolu aleja. Trešdien, lūkojot pēc lapu vācējiem, izdevās šīs ielas pašā sākumā satikt Ivetu, kura lapu izvešanu tika pieteikusi otrdienas vakarā un, necerot uz tik ātru pakalpojuma sniegšanu jau nākamajā dienā, steidza vēl piepildīt otru lielo maisu.

«Kādreiz mums šeit auga trīs ozoli, viens ir nozāģēts. Aug arī trīs liepas. Pirms vairākiem gadiem te tika nozāģēti arī bērzi. No vienas puses žēl, jo tos skolas laikā bija stādījis mana tēva brālis ar klasi. Bet no otras puses, kad tās trakās vētras nāca... bija bail, ka neuzgāžas. Pa akcijas laiku tiek izvesti kādi seši maisi ar lapām. Agrāk, kad šāda akcija nenotika, lapas likām maisos un vedām uz laukiem pie radiem. Uz mūsu ielas ir tīri čakla tauta. Vienīgā nelaime, ka šeit ielas otrā pusē aug šīs vēlās liepas, otrpus mājai man liepas jau plikas, bet šīs vēl zaļas. To dēļ grābšana ieilgst, nu nekrīt jau lapas tieši zemē, sanāk, ka atpūš tās arī mums,» tā Iveta.

«Liesma» paviesojās arī ZAAO ekolaukumā Dzelzceļa ielā 5, tur laukuma pārzine Svetlana Kampenusa atzina, ka pilsētas iedzīvotāju lielāku iesaisti akcijā viņa sagaida šajās brīvdienās un uz jaunnedēļas  otro pusi. Viņa vēl reizi atgādināja, ka bez maksas akcijas ietvaros šeit tiek pieņemtas tikai un vienīgi lapas. Tāpat, ja maisos gadās kādi citi atkritumi bez lapām, to nodošana uz vietas laukumā veicama tikai par skaidru naudu. Der atgādināt, ka lapu maisu iztukšošana iespējama tikai Dzelzceļa ielas laukumā, bet ne Beātes ielas laukumā, kur to varēja darīt pirms pāris gadiem.

Ekolaukuma Dzelzceļa ielā 5 darba laiks: pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās, piektdienās ir no pl. 9 līdz 13 un no pl. 14 līdz 18, trešdienās no pl. 10 līdz 13 un no pl. 14 līdz 19, sestdienās un svētdienās no pl. 10 līdz 14.

ZAAO ekolaukumā Dzelzceļa ielā 5 lielais lapu konteiners vēl pavisam tukšs, bet, kā pēc novērojumiem citos gados norāda laukuma pārzine Svetlana Kampenusa, pavisam drīz tas sāks piepildīties.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru