Valmieras tehnikumā mācās un svin

18.Maijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Maija sākumā topošie pavāri un pārtikas ražošanas tehniķi no Valmieras tehnikuma mācību ekskursijas ietvaros apmeklēja vairākus tuvējos uzņēmumus. 

Pirmais uzņēmums, kurā viesojās mūsu audzēkņi, bija Siera ražotne, kas ir ģimenes uzņēmums, kurā top četru veidu beramie sieri, 19 veidu makaroni un mājas nūdeles no svaigām vistu olām. Siera ražotnē mūs sagaidīja ražotnes vadītājs Ilmārs. Ražotnes vadītājs dalījās pieredzē, kā uzsācis savas darba gaitas un kā darba rezultātā nonācis līdz savai ražotnei un produktiem, kurus šodien ražo. Pēc iedvesmojošā stāstījuma jauniešiem bija iespēja iepazīties ar makaronu ražošanas pilno ciklu un degustēt Siera ražotnes kaltētos sierus un kaltētās siera bumbas.

Otrā pieturvieta bija Raunas Ķiploks, kā saka paši īpašnieki, ķiploka plašais pielietojums ir sācies šeit – ķiploku galvaspilsētā Raunā! Šajā ražotnē mūs sagaidīja ķiploku iedvesmas stāsti, receptes, audzēšanas gudrības un, protams, pat ķiploku smaržas. Degustējām dažādus produktus, pārsteigums bija saldais ēdiens, kas ražots no ķiploka – ķiploku trifeles un ķiploku saldējumu. Saldējumam bija pievienots melnais ķiploks, kas iegūts fermentācijas procesā.

Izmantota Valmieras tehnikuma informācija un foto 

SAKA PALDIES par iedvesmas pilnu mācīšanos un skološanu. Labo darbu svētkos Valmieras tehnikums saka paldies jaudīgākajiem audzēkņiem un darbiniekiem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru