Valmiera/ORDO paklūp Ventspilī

- 10.Novembris, 2015

Sestdien mūsu basketbolisti piedzīvoja šosezon pirmo zaudējumu Aldaris LBL čempionātā. Otrajā puslaikā pazaudējot pirmajā labi uzsākto spēles ritmu un ļaujot vadību pārņemt mājiniekiem ventspilniekiem, tika piedzīvota pirmā neveiksme aizvadītajos 8 mačos.

BK VentspilsValmiera/ORDO 82:74 (19:25, 17:14, 31:15, 15:20)

Par valmieriešu nopietnajiem nodomiem liecināja ierašanās Ventspilī jau iepriekšējā dienā, arī sastāvu ziņā viesiem bija pilns ducis pret mājinieku vien desmitnieku.

Sākums mūsējiem varens — grozā 6 trejači no pirmajiem 6 (Laksa 2, Čižausks, Bērziņš, Jonāts, Kārlis), un 12. minūtes viducī viesu nemainīgās līderpozīcijas sasniedz jau 9 punktu pārsvaru — 30:21. Ventiņi nepadodas, un pēc Mičela gūtā groza 17. minūtē pārsvars vairs minimāls (34:33), tomēr pirmais puslaiks pieder valmieriešiem — 39:36.

Pēc lielā pārtraukuma Jonāts ar 2+1 gājienu 21. minūtē panāk 42:36, un tas uz ilgāku laiku paliek nemainīgs viesu guvums uz rezultātu tablo: pašu kļūdas uzbrukumā, neprecīzi metieni... Nākamo grozu viesu kapteinis Kārlis gūst tad, kad jau komanda 25. minūtē pēc Gražuļa metiena nokļuvusi mīnusos ar 7 punktiem — 42:49. Nākamais panākums mūsējiem jau pie 18 punktu deficīta vien 29. minūtes sākumā, kad 2 punkti Bērziņam — 46:62. Tikai trešās ceturtdaļas izskaņā viesi atveras — 65 sekunžu laikā trejačus trāpa Armands Šķēle un Bērziņš, 2 punktus piepluso Vīņauds, ļaujot 30 minūtes pabeigt ar palielu, taču vēl deldējamu 13 punktu deficītu — 54:67.

LĪDERU UZBRUKUMĀ PIETRŪKA... Kaut arī jau otro labo maču pēc kārtas Valmieras/ORDO sastāvā aizvadīja arī Ventspilī savulaik uzspēlējušais Artūrs Bērziņš (centrā), gūstot 14 punktus, kopumā mūsu komandai zaudētajā spēlē pietrūka vēl pāris rezultatīvi uzbrukumā darbojošos basketbolistu. Edgara Vaivada foto