Valmierai trešā uzvara BBL

- 30.Oktobris, 2014

Otrdien mūsu basketbolisti pagarināja uzvaru sēriju BBL čempionātā līdz trim, saspringtā mačā nolaužot jau trešo pretinieku pēc kārtas.

Valmiera - TLU/Kalev 73:63 (20:15, 10:23, 23:13, 20:12)

Mājinieki sāk pa smuko — laba aizsardzība, arī sakarīgi uzbrukumi, liekot ciemiņiem bieži pārkāpt noteikumus. Pēc Apsīša, Dārgā (2+1) un Iļjina groziem jau 7:2. Turpinājumā vairs tik labi nesokas, arī viesi, kuru rindās izceļas abi leģionāri lietuvietis Grabausks un amerikānis Dronejs, ik pa brīdim uzlauž mūsējo aizsardzību, gūstot pavisam vieglus punktus. 8. minūtē igauņu skapis Tulits ar trejaci jau panāk 15:14 viesiem. Līdz ceturtdaļas beigām Rozītis ar 3 soda metieniem un Vīņauds ar trejaci ļauj Valmierai uzelpot — 20:15.

Toties otrās 10 minūtes mājinieki izgāž pilnīgi. Melnā diena Iļjinam, arī pārējiem nav vairs ne aizsardzības, ne uzbrukuma, plus vēl pašu kļūdas... Puslaiks ar 8 punktu deficītu (30:38) sola garas un skarbas runas ģērbtuvē lielajā starpbrīdī.

PIRMAIS DUBULTNIEKS! Otrdien savu līdz šim labāko maču Valmieras formā aizvadīja ASV studentu basketbolā NCAA pieredzi guvušais cēsnieks Dāvis Rozītis (ar bumbu) — gandrīz 23 minūtēs laukumā mūsu centram double-double: 12 gūti punkti un 10 izcīnītas bumbas!