Valmierai klupiens pēc klupiena

- 10.Novembris, 2014

Otrdienas vakarā Paņevežā mūsu basketbolistiem neizdevās turpināt sākto triju panākumu sēriju — vietējais Lietkabelis ar jaunu komandas galveno treneri Gintaru Kadžuli un izbijušo Lietuvas izlases vīru Daiņu Šalengu priekšgalā mūsējos vienkārši nomētāja ar ļoti precīziem metieniem no visām pozīcijām.

Lietkabelis - Valmiera 96:85 (26:19, 27:16, 27:23, 16:27)

Kā redzams, mājinieku uzbrukums 30 minūtes strādājis kā labs Šveices pulkstenis! 55% (23/42) divpunktu metienos komplektā ar 58% (14/24) trejačos laikam gan būtu nāvējošs arguments pret jebkuru pretinieku šosezon jebkurā no trim BBL starta posma grupām. Tiesa, arī viesi lika pretī attiecīgi 58% un 42%, taču tā īsti valmieriešiem spēle aizgāja vien ceturtajā ceturtdaļā, kad leiši, sasnieguši vienubrīd pat 25 punktu pārsvaru, acīmredzami palaidās.

Viesi (Iļjins 2/2, Ziediņš, Rudmiezis un Vīņauds ar trejačiem) turas vadībā līdz 5. minūtei, kad Lietkabelim izlīdzinājumu ar 2+1 gājienu panāk savulaik Rīgā spēlējušais krievu leģionārs Ņeļubovs. Tālāk jau viss notiek pēc mājinieku plāna, lielākais, 8 punkti, pārsvars pirmajā ceturtdaļā viņiem pēc amerikāņa Dalmana 2+1 gājiena — 29:21.

Otrās ceturtdaļas pēdējās 3 minūtēs Valmierai, kā mēdz teikt, zeme atveras... Pēc Elkšņa gūtā groza (31:41) līdz puslaika beigām leiši no 10 punktiem pārsvaru palielina līdz 18 punktiem — 53:35.

CĒSNIEKU PIENESUMS. Pēdējos mūsējo mačos vietu Valmieras starta piecniekā iekarojis Matīss Rudmiezis (Nr. 20, priekšplānā). Pret Lietkabeli viņam grozā 4 no 8 trejačiem, arī pret ventiņiem Matīss bija starp aktīvākajiem laukumā. Arvien labāk centra pozīcijā jūtas vēl viens cēsnieks Dāvis Rozītis (Nr. 15), viņam pret valsts čempioniem double-double — 12 punkti un 10 izcīnītas bumbas — un labākais efektivitātes koeficients komandā +16 (no visas komandas kopējā tikai +47).