Valmiera pietuvojas play off durvīm

- 2.Februāris, 2015

Būsim reāli, Aldaris LBL čempionāta izslēgšanas spēļu turnīrs mūsu komandai pagaidām patāls, taču joprojām sapnis. Sasniedzams vēl pēc 10 regulārajā čempionātā atlikušajām spēlēm, taču tikai ar maksimālu atdevi un komandas spēli, nevis ar atsevišķu līderu minikoncertiņiem. Viņnedēļ mūsējiem bija divas spēles izbraukumā, abas ar dubultvērtību, jo pret tiešajiem pretiniekiem uz reāli atlikušajām divām vakancēm pirmajā sešniekā. Savu pirmo iespēju pietuvināties sestajai vietai tabulā Valmiera trešdien izšķērdēja pārliecinoši.

Barons/LDz – Valmiera 90:77 (24:16, 22:20, 24:20, 20:21)

Mūsējie vadībā pabija tikai īsu mirkli pašā startā, pēc Dārgā un Hērta metieniem panākot 4:0. Viss pārējais jau notika tā, ka gribēja rīdzinieku galvenais treneris Agris Galvanovskis ar saviem padotajiem. Valmierieši pārlieku individuāli darbojās uzbrukumā (jau pirmajā puslaikā tikai 4 rezultatīvas piespēles pret mājinieku 14), jau otro spēli pēc kārtas ļāva aizsardzībā pretiniekiem izpildīt brīvus un rezultatīvus tālmetienus (liepājnieki 15/30, baroni — 11/21), jau kuro maču galīgi bezzobaini bija Valmieras abi garākie vīri Iļjins un Rozītis — šoreiz par abiem kopā 17 minūtēs laukumā 2 punkti, 7 izcīnītas bumbas un 3 izprovocētas piezīmes. Jā, mūsējiem nespēlēja Dovers, taču diezin vai viņa pienesums būtu spējis visai bezpalīdzīgajā Valmieras darbībā laukumā ieviest būtiskas korekcijas. Mūsējiem joprojām dominē individuāla spēle, kas ļauj ik mačā sakrāt tīri labu statistiku dažiem līderiem, taču ar to visai būtiski pietrūkst komandas uzvarai kopumā. Trešdienas spēle nebija izņēmums.