Valmiera noapaļo zaudējumu skaitu LBL

- 15.Decembris, 2014

Jā, te ir ko padomāt... Šīs sezonas sākums Aldaris LBL čempionātā mūsējiem izvērties, manuprāt, par pašu skumīgāko visā komandas pastāvēšanas vēsturē. Protams, ir bijušas neveiksmju sērijas arī iepriekš, kad Valmiera ar apskaužamu konsekvenci dāvājusi pa uzvarai arī tabulas pastarīšiem, taču tik tālu pašmāju virslīgas astē gan vēl valmierieši nav vilkušies nekad! Cerības uz panākumu sestdien Saldū viesa gan komandas papildinājums, gan trešdien gūtā kārtējā uzvara savā laukumā BBL turnīrā, taču viss sanāca pēc jau daudzos LBL mačos šosezon Valmieras rādītā scenārija, kad beigās uzvaras karogs tika pretiniekam.

BK Saldus - Valmiera 84:80 (16:13, 15:23, 35:28, 18:16)

Izņemot Vītolu, valmierieši bija labākajā sastāvā. Tiesa, vajadzēja atcerēties, ka 15. novembrī mājās VOC pret saldeniekiem panākums atnāca tikai smagā cīņā (80:74) līdz pat pēdējām mača sekundēm.

Pirmajā ceturtdaļā, veiksmīgi spēlējot Iļjinam, mājinieki tikai pašā finišā ar tās dienas veiksminieka Justoviča trejaci panāca 3 punktu pārsvaru — 16:13. Turpinājumā saldenieki aizbēga līdz plus 7 (20:13), tad ar Rozīša un Hērta veiksmēm viesi sāka veiksmīgu iedzīšanu, un 15. minūtē Vīņauds ar tālmetienu panāca neizšķirtu — 25:25. Pirmā puslaika beigas jau piederēja Valmierai, un Hērts un Rozītis panāca viesiem cerīgu 36:31. Pārsteidzoši, taču 20 minūtēs sausā bija palicis Saldus amerikānis Medlins, neko daudz nebija sametis arī Freimanis.

DOD!!! Bumbu, ielauzies zem saldenieku groza, prasa 216 centimetrus garais Valmieras centrs Dāvis Rozītis (Nr. 15), viņam traucēt cenšas, šķiet, Latvijas komandās garākais saspēles vadītājs Krists Pīternieks (202 cm). Jāuzteic Dāvis, kurš pēdējās spēlē ļoti uzlabojis savu sniegumu un Saldū bija visvērtīgākais spēlētājs viesu rindās.