Valmiera BBL uzvar B grupā

- 22.Janvāris, 2015

Trešdien Valmieras basketbolisti Baltijas basketbola līgas čempionātā izcīnīja desmito uzvaru divpadsmitajā cīņā B grupā (80% uzvaru), nodrošinot pirmo vietu, kas kopvērtējumā izrādījās trešā — aiz Lietuvas komandām Juventus (87,5%) un Pieno Zvaigzdes (80%) — visu 18 pirmās kārtas turnīrā piedalījušos komandu konkurencē.

Valmiera - TTU 74:66 (18:18, 17:15, 22:18, 17:15)

Kamēr Latvijas himnu pirms katras BBL spēles šosezon VOC dziedājusi Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkne Baiba Rancāne, valmierieši bija vinnējuši visus ciemiņus pēc kārtas! Izņēmumu nedrīkstēja pieļaut arī B grupas pēdējā mačā, jo vairāk tāpēc, ka igauņi bija atbraukuši tikai 8 vīru sastāvā, savukārt mājinieki pēc ilgiem laikiem bija pilnā sastāvā. Tomēr tik viegli negāja vis!

Kaut Valmierai jau pirmajās 10 minūtēs grozā 4 (Hērts 2, Vītols, Čižausks) trejači, ceturtdaļa pa nullēm — 18:18. Igauņi turas pretī sīksti aizsardzībā un ar veiksmēm uzbrukumā, vien pēc Vīņauda trejača (jau septītais mūsējiem!) mājiniekiem 16. minūtē izdodas panākt 7 punktu pārsvaru — 33:26. Tomēr līdz puslaika beigām paliek plusos vien 2 punkti — 35:33.

Pēc lielā pārtraukuma mūsējie (Dārgais 4, Dovers 3, Čižausks 2) aizskrien līdz 44:33. Tomēr igauņi nepadodas, un pirms mājinieku pēdējā uzbrukuma viesu trāpīgākais vīrs Jarvelainens ar 2+1 gājienu no Valmieras pārsvara atstāj vien 4 punktus — 55:51. Tomēr 30 minūtes ar veiksmīgu tambori zem viesu groza noslēdz Hērts — 57:51!

SAVĀ VIETĀ! Latvijas izlases spēlētājs Aigars Šķēle (Nr. 23) Valmieras sastāvā iejuties labi.