Valmiera atdāvina jelgavniekiem uzvaru

- 3.Novembris, 2014

Nekā citādi nevar nosaukt mūsu basketbolistu pagalam haotisko spēli pēdējā ceturtdaļā sestdien Jelgavā, kad vēl 36. minūtē uz rezultātu tablo bija plus 4 punkti Valmierai, toties atlikušās 287 mača sekundes tika zaudētas ar 5:19...

BK Jelgava - Valmiera 80:70 (13:16, 21:19, 16:17, 30:18)

Startā viesi (Vītols 8, Dārgais 2, Iļjins 1) ir vadībā ar 11:2. Tomēr ātri pārsvars tiek pazaudēts, un tikai Ziediņa, kurš sestdien aizvadīja labāko maču jaunajā sezonā, 2/2 no soda līnijas ļauj Valmierai pirmo ceturtdaļu noslēgt nelielos plusos — 16:13.

Uz īsu brīdi 15. minūtē Geks izvirza vadībā mājiniekus (21:20), tomēr turpinājumā lielākoties priekšā viesi, vien pāris reizes ļaujot jelgavniekiem izlīdzināt rezultātu. Puslaiks ar plus 1 Valmierai — 35:34.

Zīmīgi, ka pārtraukumā mača komentētāji no sportacentrs.com brīnās par abu viesu centra spēlētāju pagalam pieticīgo sniegumu. Vārds vietā, jo jelgavniekiem tikai divi (Krestiņins un Pāže) apaļi divmetrinieki, kamēr valmieriešu sastāvā Iļjinam un Rozītim katram pa 2,16 m, Ziediņam 2,03 m, Apsītim 2,0 m, tomēr reāla pienesuma no šī auguma pārsvara komandai laukumā nav, lai neteiktu vēl skarbāk... Paliek sajūta, ka mājinieku treneris vairāk piedomājis, kā iespaidīgo viesu vīru sniegumu neitralizēt aizsardzībā, nekā ciemiņu treneri — kā savējo auguma centimetru pārsvaru ar gudru spēli uzbrukumā pārvērst punktos uz rezultātu tablo.

PIETRŪKA... Kaut arī Valmieras 1. numurs Māris Ziediņš savu jaunās sezonas līdz šim ražīgāko spēli aizvadīja tieši Jelgavā, ar viņa nepilnās 28 minūtēs gūtajiem 14 punktiem un 6 izcīnītajām bumbām izrādījās krietni par maz, lai komanda pieveiktu nebūt ne to spēcīgāko pretinieku no Aldaris LBL čempionāta komandām. Zīmīgi, ka Mārim bija labākais efektivitātes koeficients mūsu komandā, taču viņa +13 bija tieši uz pusi mazāk nekā jelgavnieku labākajām vīram laukumā Agnim Čavaram.