«Trīs JĀ un trīs NĒ» likums

- 30.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Katram dzīvē ir savs skolotājs, ar kuru lepoties, kuru bieži atcerēties, kuram ikdienas steigā pajautāt: «Kā klājas, skolotāj?»

Latviešu valodas un literatūras skolotāja ILGA PENKA Rūjienas vidusskolā ieradās 1985. gadā, tātad viņa savā pirmajā un vienīgajā darbavietā strādā jau 37 gadus. Uzsākot darbu Rūjienas vidusskolā, skolotāja Ilga bija ne tikai jauna, skaista, bet arī stingra un prasīga. Kā viņa spēja līdzsvarot prasīgumu ar iejūtību? Kā spēja izskaidrot nesaprotamo?

Skolotājs – tā ir viena no atbildīgākajām profesijām pasaulē. Skolotāja Ilga ir cilvēks, kurš ar savu ikdienas darbu ietekmē skolēnu dzīvi, palīdzot viņiem sasniegt nākotnes mērķus. Skolotājas Ilgas konkrētība, mērķtiecība un neatlaidība, organizējot mācību procesu, mudina skolēnus nemitīgi tiekties pēc augstākiem rezultātiem.

Uz jautājumu – kādēļ izvēlējāties pedagoga profesiju? – Ilga atbild: «Jau daudzreiz esmu stāstījusi, ka manas sapņu profesijas bija, pirmkārt, ģeologs, jo mani ļoti ietekmēja kinostudijas «Mosfiļm» mākslas filma «Ja es iemīlēšu» par jaunu ģeologu, otrkārt, ķirurgs, jo man bija liela interese par cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanu ar skalpeļa palīdzību, un, treškārt, skolotāja, jo mācīju visas māsīcas un vienīgo brālēnu, kurš vēl pēc daudziem gadiem manus vadītos pārgājienus dabā atceras kā skolas iepazīšanu pirms skolas.

Skolotāja Ilga Penka.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru