Trīs godalgas profesionāļu meistarības konkursā

15.Maijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras tehnikuma audzēkņi jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2019 nopelnīja trīs godalgas: divas sudraba medaļas un vienu bronzas medaļu.

Jaunieši divu dienu garumā demonstrēja savas prasmes, veicot ekspertu sastādītos darba uzdevumus. Konkurss ar moto «Uzvar darītājs!» cildina topošos profesionāļus un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Šogad 19 dažādos prasmju konkursos piedalījās 129 dalībnieki no 34 profesionālās izglītības iestādēm. Valmieras tehnikuma audzēkņi Ričards Leitlands un Gvido Toms Reinfelds ieguva 2. vietu konkursā «Mobilā robotika», Veronika Savko – 2. vietu konkursā «Viesu uzņemšana», Linda Kārkliņa – 3. vietu konkursā «Viesu apkalpošana», pateicību saņēma Roberts Lezdiņš par dalību konkursā «Ēdienu gatavošana» un Ričards Jandavs – konkursā «Transporta pakalpojumi». Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas.

Ilga Šuplinska, izglītības un zinātnes ministre: «Konkurss ir veiksmīgs starts jauniešu profesionālo izaicinājumu un ideju īstenošanai, ko pierāda arī konkursantu demonstrētais sniegums. Tas apliecina, ka Latvijā profesionālā izglītība ir pieprasīta un atzīta jauniešu vidū.»

WorldSkills International viceprezidents Stefans Prašls: «Eiropā pašlaik būtiski jūtams profesionālu darbinieku trūkums, tāpēc mūsu kopējais mērķis ir demonstrēt, cik pievilcīgas un pieprasītas ir tādas profesijas kā pavārs, frizieris, mehāniķis un citas. SkillsLatvia lieliski demonstrē, kāpēc mūsdienās ir svarīgi apgūt profesionālo izglītību.»

Pasākums Rīgā Ķīpsalas izstāžu centrā pulcēja aptuveni 10 tūkstošus apmeklētāju. Tā dalībnieki varēja izmēģināt dažādas prasmju un karjeras aktivitātes, piemēram, izmēģināt Karjeras kafejnīcā atrodamās interaktīvās spēles un pārbaudījumus, uzzināt vairāk par profesionālo izglītību un karjeras iespējām Latvijā, kā arī vērot profesiju paraugdemonstrējumus.

UZVAR DARĪTĀJS! Gvido Toms Reinfelds (no kreisās), Ričards Leitlands, skolotāja Zeltīte Vilciņa, Linda Kārkliņa, Veronika Savko, Ričards Jandavs un Roberts Lezdiņš. Valsts izglītības attīstības aģentūras foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru