Tautas muzikanti satiekas Rencēnos

- 26.Marts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Koptajā mūzikas dārzā vienpadsmito reizi satikās Ziemeļvidzemes tautas muzikanti no septiņām grupām un trīs individuālie izpildītāji. Katrs kolektīvs bija saskaņojis uzstāšanās programmu, kā sirds jutusi, tāpēc patīkami un ieinteresēti bija klausīties skaņu saplūsmē izjustas un senas melodijas, jo tika domāts tieši par klausītāju. Par izdošanos, kopā muzicējot, uzmundrinājuma vārdus teica Burtnieku pašvaldības priekšsēdētājs Kārlis Sedvalds un Latvijas Tautas muzikantu biedrības vadītāja Iveta Dukaļska, uzsverot pasākuma labā gariņa Irēnas Garās prasmi saņemt atbalstu no pašvaldības, kas saredz, ka muzikantos ir spēks.

Un tad sākās skaņu maratons, kā raksturoja Skaidrīte Āboltiņa no Valmieras. Kapela «Vecie turnavieši» (vadītājs Valdis Ozols) apbūra ar havajiešu ģitāras skaņām un senām ziņģēm, viņi jau iepriekšējos saietos kļuvuši par klausītāju simpātiju.

Rūjienas kapela «Rūvenas aure» (vadītājs Valdis Meijers) mūzikā un dziesmās akcentēja tautas folkloru.

Salacgrīvas kapela «Andersons un draugi» (vadītājs Valdis Andersons) aizrāva klausītājus ar vispopulārāko seno mūzikas instrumentu — ieviņu. Viņš ir viens no labākajiem vecmeistariem šī instrumenta spēlētājiem Latvijā.

SKAN PĀRLIECINOŠI! Muzicē Pērnavas ermoņiku spēlmaņu kluba dalībnieki.

Irēnas Garās foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru