Skata slimnīcas tuvplānā

- 22.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Veselības ministre Ilze Viņķele atzinusi, ka, «esot Rīgā, strādājot tikai ministrijā, tā bilde rādās citāda», tāpēc dodas Latvijas slimnīcas iepazīt klātienē un gatava atklātām sarunām ar slimnīcu vadītājiem par plusiem un mīnusiem veselības aprūpes sistēmā.

Aizvadītajā nedēļā veselības ministre Ilze Viņķele apmeklēja Vidzemes slimnīcu, tikās ar tās vadību, valdes locekļiem un mediķiem, apskatot vairākas stacionāra nodaļas.

«Ar ministri pārrunājām vairākus aktuālus jautājumus, tostarp to, kā veidosies slimnīcu tīkls Latvijā, kāds būs valsts apmaksāto pakalpojumu apjoms, tarifi, pakalpojumu pieejamība. Akcentējām arī problēmu par personālresursu nepietiekamību un skaidrojām, kāds ir redzējums par atalgojumu darbiniekiem nākotnē,» tā SIA «Vidzemes slimnīca» valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, bet ministre norādīja, ka ir daudz runājamu jautājumu un sakārtojamu lietu sistēmā, piemēram, kārtojot slimnīcu tīklu tā, ka mazākās slimnīcas reģionos specializētos kā dienas un aprūpes stacionāri, piedāvājot arī paliatīvās aprūpes pakalpojumu, bet reģionālās slimnīcas varētu veidoties par ekselences centriem, kas, piedāvājot augstu profesionālu palīdzību, pieņemtu arī pacientus, kuru pirmais ārstēšanās posms būtu noticis universitāšu klīnikās Rīgā. Tur savukārt saruktu pacientu uzturēšanās ilgums, jo tālāka ārstēšana un izmeklēšana labi sekmētos arī reģionos.

LABI VARAM PALĪDZĒT pacientiem, izmantojot tehnoloģijas, ārstēšanas un aprūpes iespējas, – iepazīstinot ministri Ilzi Viņķeli ar neiroloģijas nodaļu, sacīja tās virsmāsa Inta Sīka. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru