Sargāsim sevi!

- 26.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

No 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem autonomajiem ugunsgrēka detektoriem jeb dūmu detektoriem. Tas nozīmē, ka jau ir pagājis vairāk nekā gads, kopš šīm ierīcēm ir jābūt uzstādītām mājokļos.

Ir cilvēki, kas saka, ka tādas ierīces neuzstādīs, jo tā esot lieka naudas izšķiešana, un bez tam – ugunsdzēsēji nevarot pārbaudīt katru māju, lai apskatītos, vai tur tiešām ir uzstādīts dūmu detektors. 

Tomēr lielākā daļa no mana paziņu loka ir atbildīgi cilvēki un uzstāda dūmu detektorus savā dzīvesvietā, bez tam arī cena ir demokrātiska, lielākoties 5 – 7 eiro. Tas taču tomēr ir papildu garants savai drošībai. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājaslapā ir rakstīts, kāpēc  nepieciešams dūmu detektors: 

«Analizējot VUGD statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās, tika secināts, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru